Jump to content

Drugi brak


MilkaS

Preporučene objave

Suprugu i meni ovo je drugi brak. Oboje imamo po jedno dijete iz prvih brakova i imamo zajednicko dijete. 

Sa prvom suprugom se razveo prije 15 godina, ali sada je tek doslo do podjele bracne stecevine. Naime sud mu je dodijelo da supruzi isplati 1/2 stana u kojem niko ne zivi trenutno. 

Kakva ja polazem prava na taj stan posto sada zajednicki ucestvujemo u isplati prve supruge i zajedno cemo ulagati u adaptaciju istog? 

 

Takodje u budcnosti cu nasljedstvom postati vlasnik vise nekretnina kako da sutra zastitim svoju djecu od polaganja prava na te nekretnine od strane njegovog djeteta iz prvog braka kad nas dvoje vise ne bude. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se osigurati tako da Vam suprug daruje polovicu (četvrtinu?) tog stana na ime Vašeg ulaganja, ali bez toga nikako, jer je to njegova vlastita imovina.

Ako Vi samostalno postanete vlasnica nekretnina, koje budu Vaša vlastita imovina, tada sve ovisi o tome tko će prvi umrijeti, jer ako Vi umrete prva, suprug i dijete Vas nasljeđuju, a njega iza njegove smrti nasljeđuju sva njegova djeca na jednake dijelove. Možete sastaviti oporuku, ustupiti imovinu za života, ali zakonskim nasljeđivanjem bi redoslijed bio takav.

Ako on prvi umre, tada Vaše nekretnine ostaju Vaše vlastite, a nakon Vaše smrti nasljeđuje Vas samo Vaše dijete, ako ja to dobro rezoniram.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako on prvi umre, tada Vaše nekretnine ostaju Vaše vlastite, a nakon Vaše smrti nasljeđuje Vas samo Vaše dijete, ako ja to dobro rezoniram.

Slažem se,uz napomenu da u citiranom scenariju dijete nasljeđuje svu imovinu svoje majke,što će reči i onu imovinu koju ona nasljedi iza umrlog supruga.

 

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete se osigurati tako da Vam suprug daruje polovicu (četvrtinu?) tog stana na ime Vašeg ulaganja, ali bez toga nikako, jer je to njegova vlastita imovina.

Mišljenja sam da je u opisanoj situaciji darovanje suvišno,ovo iz razloga što gospođa Milka več na posebnom pravnom temelju stječe tu 1/4-inu,odnosno isplata suprugove bivše se ima smatrati kupoprodajom nastalom tijekom trajanja bračne zajednice,pa kako se vrši isplata 1/2-ine nekretnine,to daje za učinak da su oba bračna druga na istoj suvlasnici u jednakim dijelovima,s tim što bi u pogledu nekretnine u cijelosti suprug imao 3/4-ine ,a supruga 1/4-inu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

 

Mišljenja sam da je u opisanoj situaciji darovanje suvišno,ovo iz razloga što gospođa Milka več na posebnom pravnom temelju stječe tu 1/4-inu,odnosno isplata suprugove bivše se ima smatrati kupoprodajom nastalom tijekom trajanja bračne zajednice,pa kako se vrši isplata 1/2-ine nekretnine,to daje za učinak da su oba bračna druga na istoj suvlasnici u jednakim dijelovima,s tim što bi u pogledu nekretnine u cijelosti suprug imao 3/4-ine ,a supruga 1/4-inu.

Jeste li sigurni u ovo? Obzirom da je momenat vlasnistva nastao prije naseg braka?

 

Zar to nije isto kao kod kredita? Momenat vlasnistva se stice kupovinom, a nebitno je Kd se kredit isplati ko ga je placao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija