Jump to content

Prodaja nasljeđene kuće-tri nasljednika


Okva

Preporučene objave

Ne znam da li ovo spada ovamo, ali stvar je slijedeća:

Nakon smrti majke ja i moja dva brata naslijedili smo svu njezinu imovinu u dijelovima 6/16, 5/16 i 5/16 (dakle ukupno 16/16). Radi se o kući i okućnici koju bi ja i jedan brat željeli prodati jer je već stara i oronula i skupo ju je održavati. Drugi brat (6/16) ranije se izjasnio da bi on otkupio naše dijelove, ali sada, kad je kuća propala on uopće ne želi s nama o prodaji razgovarati. Živi vrlo udaljeno od nas dva i jedino možemo telefonom ili e-mailom s njim kontaktirati, ali on se uopće na odaziva na bilo koji poziv. Kako imamo već nekoliko interesenata za prodaju kuće s parcelom, zanima me na koji način možemo brata prisiliti da s nama uopće kontaktira u vezi prodaje. Da li mi dva, koji ukupno imamo 10/16 imamo uopće kakvo pravo da prodamo kuću bez njegovog pristanka? Odnosno, kako to pokušati riješiti pravno?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Zdravko Završki je napisao:

Ne znam da li ovo spada ovamo, ali stvar je slijedeća:

Nakon smrti majke ja i moja dva brata naslijedili smo svu njezinu imovinu u dijelovima 6/16, 5/16 i 5/16 (dakle ukupno 16/16). Radi se o kući i okućnici koju bi ja i jedan brat željeli prodati jer je već stara i oronula i skupo ju je održavati. Drugi brat (6/16) ranije se izjasnio da bi on otkupio naše dijelove, ali sada, kad je kuća propala on uopće ne želi s nama o prodaji razgovarati. Živi vrlo udaljeno od nas dva i jedino možemo telefonom ili e-mailom s njim kontaktirati, ali on se uopće na odaziva na bilo koji poziv. Kako imamo već nekoliko interesenata za prodaju kuće s parcelom, zanima me na koji način možemo brata prisiliti da s nama uopće kontaktira u vezi prodaje. Da li mi dva, koji ukupno imamo 10/16 imamo uopće kakvo pravo da prodamo kuću bez njegovog pristanka? Odnosno, kako to pokušati riješiti pravno?

 

Hvala na odgovoru!

 

možete prodati svoj idealni  dio ako ga neko hoće kupiti (što znači za manju cijenu).  tada bi bio suvlasnik sa kupcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija