Jump to content

Izvansudska nagodba - Ugovor o prijenosu suvlasničkog dijela nekretnine


Okva

Preporučene objave

Također imam i ovaj problem. Naslijedio sam jednosobni stan od sestrične. Taj stan bio je predmet dugogodišnje parnice između nje i sestrične njenog pokojnog supruga nakon čega je konačno postignuta izvansudska nagodba kojom moja sestrična treba isplatiti drugoj stranci traženi novčani iznos, što je i učinjeno. Temeljem iste Nagodbe sačinjen i Ugovor o prijenosu suvlasničkog dijela stana, a čime je je moja sestrična postala vlasnik stana u cijelosti. Kako sam ranije napomenuo, nakon smrti sestrične taj sam stan ja naslijedio. Kako bi stan vlasnički prepisao na sebe, moram predati spomenuti Ugovor. Nisam ga našao u stanu pa sam ga zatražio od sestričninog odvjetnika. I tu sad nastaje problem. Odvjetnik mi ga je pokazao, ali ne želi mi ga predati uz obrazloženje da je sestrična prema njemu imala neke dugove. Sjećam se, ranijih godina, da mi je sestrična pričala o tome da joj taj odvjetnik besplatno, iz prijatelskih odnosa sa njenim roditeljima, vodio slučaj “pro bono”. A i on mi to spominje, uz dodatak da je vodio i druge imovinske parnice moje sestrične, a te dijelove naslijedili su drugi članovi, ne ja. Na upit, koliko sam ja onda to dužan platiti taj Ugovor (svoj dio), zatražio je od mene da dovedem i ostale nasljednike kako bi, vjerojatno, dogovorili iznos. Naravno, ja to od njih ne mogu tražiti, jer nemaju baš nikakve veze sa mojim nasljedstvom. Ne znam što učiniti? Da li ima smisla Ugovor zatražiti od Bilježnika, ukoliko raspolaže istim? Imam li na to kakvo pravo? Odnosno postoji li još koji način kako doći do tog Ugovora?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija