Jump to content

Boravišna/radna dozvola - poništenje


ArminK

Preporučene objave

Tko mi može hitno dati odgovor. Ukratko da objasnim situaciju. 

Pronašao sam posao u HR. Vlasnik firme je uzeo moje papire i predao u MUP za izdavanje boravisne i radne dozvole. Kaze da je u proceduri vec 20 dana. Očekujem početkom aprila poziv za slikanje. Odobreno je sve navodno. 

Što sad mene interesuje? 

Upravo sam saznao mnogo loših stvari o tom vlasniku firme. Bolesnik itd.. loša firma itd.. a i ja sam ga skužio da je lik poremečen u startu. Sad mi par ljudi govori, bjezi od njega i te firme.. 

Ja hoću da mu se javim i kazem par stvari da mi se ne svidja mnogo toga i da ga zaobidjem jednostavno. On ce otici ponistiti dozvolu naravno. Predpostavljam.

Zanima me, ako pronađem novi posao, novog poslodavca, i kad novi poslodavac bude predavao papire za moju dozvolu, hoću li imati problema ikakvi jer sam vec u protokolu izdavanja.. koju ce on odbiti.. Ima li to veze sa nekom novom.dozvolom koju bude moj novi poslodavac predavao.. da li ce se sta voditi u mup-u.. hvala.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam zvao mup. Kaze da s tom dozvolom ne mogu raditi kod drugog poslodavca, ako kod trenutnog napustim. Nego mora on otici ponistiti dozvolu, a prijaviti drugi poslodavac.. tada se vec bojim da cu teze dobiti dozvolu drugi put.. jer je ogranicen broj dozvola. 

Ovo pitam, "ako" dođe do nekog sukoba, manje plate, neuplacivanja, maltretiranja itd.. najbolje je potpisivati ugovor na određeno u slucaju da si nesiguran u poslodavca.. slazete li se.. a s ovom dozvolom, ja sam bukvalno vezan godinu dana za njega. Dok ne dođe do ponistenja u slucaju nekog spora.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Drug ja sam sada u slicnoj situaciji gdje sam poceo raditi par mjeseci i on je meni napravio radnu dozvolu ali me nije htjeo prijaviti i to sad sam pronadao drugog poslodavca koji je voljan napraviti mi radnu dozvolu ali ovaj od prije poslodavac mi nece staru da ponisti i nez sta bi sada , a nemoze se nova napraviti dok se stara ne ponisti...pa imas li kakav savjet , u policiji su mi rekli da nemaju protokol za to jedino mogu inspekciju pozvati stvarno nez sta bi sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Da li bi mi neko mogao odgovoriti na sljedeca pitanja:

Ukratko, drzavljanin sam BiH, prijavljen na Birou za zaposljavanje.Pronasao sam firmu iz Hrvatske koja bi me zaposlila na duzi period.Moze li mi neko reci kakav je dalji proces...trebam li se odjavljivati uopce u BiH, sta mi je potrebno od dokumentacije za prijavu i boraviste u Hrvatskoj( sta konkretko poslodavac treba da poduzme da bi mogao sto prije poceti sa radom- mislim kojoj ustanovi da se obrati i sl...) 

Ako neko ima slicno iskustvo neka se javi.

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Zeljkec je napisao:

Pozdrav,

Da li bi mi neko mogao odgovoriti na sljedeca pitanja:

Ukratko, drzavljanin sam BiH, prijavljen na Birou za zaposljavanje.Pronasao sam firmu iz Hrvatske koja bi me zaposlila na duzi period.Moze li mi neko reci kakav je dalji proces...trebam li se odjavljivati uopce u BiH, sta mi je potrebno od dokumentacije za prijavu i boraviste u Hrvatskoj( sta konkretko poslodavac treba da poduzme da bi mogao sto prije poceti sa radom- mislim kojoj ustanovi da se obrati i sl...) 

Ako neko ima slicno iskustvo neka se javi.

Unaprijed zahvaljujem

pozz , ne trebas se odjavljivati trebas samo uraditi to sto je kolega rekao , to se u policiji obavi sluzba za rad sa stranim drzavljanima ili tako nekako , 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

U putovnici ulazni pečat,prijava kratkotrajnog boravka na adresi gdje ćeš boravit i poslodavac će dat zahtjev za radnom dozvolom.

Hvala na odgovoru.

Poslodavac mi je rekao da vec za 7 dana dodjem u HR, kako bi vidio gdje i sta konkretno treba da radim...

Zanima me sljedece, koliko se ceka ta boravisna i radna dozvola, da li to on moze bez mene zavrsiti ili ja moram otici osobno..( kontam kad odem, i da pokrenemo tu prijavu isti dan kad dodjem tamo...sta cu dok ne dobijem odgovor za dozvolu...da li raditi ako to sef bude zahtijevao ili cekati odgovor od Mupa??)

Da li se moze vec poceti raditi prije nego se dobije odgovor za dozvolu o radu...

Izvinite, mlad sam neiskusan prvi put trebam ici u drugu drzavu da radim pa mi jednostavno nije svejedno.

Svaki savjet mi dobro dodje.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Zeljkec je napisao:

Hvala na odgovoru.

Poslodavac mi je rekao da vec za 7 dana dodjem u HR, kako bi vidio gdje i sta konkretno treba da radim...

Zanima me sljedece, koliko se ceka ta boravisna i radna dozvola, da li to on moze bez mene zavrsiti ili ja moram otici osobno..( kontam kad odem, i da pokrenemo tu prijavu isti dan kad dodjem tamo...sta cu dok ne dobijem odgovor za dozvolu...da li raditi ako to sef bude zahtijevao ili cekati odgovor od Mupa??)

Da li se moze vec poceti raditi prije nego se dobije odgovor za dozvolu o radu...

Izvinite, mlad sam neiskusan prvi put trebam ici u drugu drzavu da radim pa mi jednostavno nije svejedno.

Svaki savjet mi dobro dodje.

Hvala unaprijed

I ja sam nedavno za umag isao isto tako mlad neiskusan itd. Ceka se do mjesec dana nemoras ti biti tu , samo moras ti podignuti i potpisati par papira , odmah da znas da ce biti svadja ako nehtjednes odmah raditi. Zakonski nesmijes raditi al nemoj da je te strah inspekcije , zna se u sat kada ce doci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Zandy1 je napisao:

I ja sam nedavno za umag isao isto tako mlad neiskusan itd. Ceka se do mjesec dana nemoras ti biti tu , samo moras ti podignuti i potpisati par papira , odmah da znas da ce biti svadja ako nehtjednes odmah raditi. Zakonski nesmijes raditi al nemoj da je te strah inspekcije , zna se u sat kada ce doci

Bas to, strah me tih inspekcija i posljedica koje sve to nosi za sobom.

Citao sam negdje da papiri znaju biti gotovi za 15 dana, ali eto po tvom nije iskljuceno i da potraje duze.

Mozes li mi napisati sta je sve potrebno od dokumenata da mogu na vrijeme pripremiti.

Hvala najljepse na odgovoru

Lijep pozdrav i svako dobro ti zelim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zeljkec je napisao:

Bas to, strah me tih inspekcija i posljedica koje sve to nosi za sobom.

Citao sam negdje da papiri znaju biti gotovi za 15 dana, ali eto po tvom nije iskljuceno i da potraje duze.

Mozes li mi napisati sta je sve potrebno od dokumenata da mogu na vrijeme pripremiti.

Hvala najljepse na odgovoru

Lijep pozdrav i svako dobro ti zelim

nemoj da je te strah inspekcija ja sam jednom 4 mjeseca na crno tako da bez brige trebas oib izvaditi trebaju ti 2 slike pair da si negdje prijavlje na boravak , kao da mas smjestaj i tjt , moras veci papir popuniti sa svakakvim glupostima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija