Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

zmodri11

vanbračna zajednica , bračna stečevina

Preporučene objave

od 2011.g. vodim spor. več drugi put predmet je na županijskom sudu.  Vidim da ovaj put je donio rješenje.

Nije presuda i ne vrča ga prvo stepenom. Nisam ga još pročitao. 

Zna li netko o čemu se može radit?

Uređeno od zmodri11

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Najvjerojatnije je odbijena Žalba i potvrđena Presuda prvostupanjskog suda, ne vidim što bi drugo moglo biti ako nije Presuda, najbolje da sačekate pa ćete vidjeti o čemu se radi, ovako je sve nagađanje

Podijeli ovu objavu

Presuda je baš bezveze, puna nedostataka, bez obrazloženja itd. Ne mogu vjerovat da bi mogla proći. Kaže mi moj odvjetnik da je možda tužba odbačena?

Podijeli ovu objavu

Prije 42 minuta, zmodri11 je napisao:

Kaže mi moj odvjetnik da je možda tužba odbačena

Samo u četri slučaja može doći do citiranog(čl.354 st.2 točke 2,9,13 i 14 ZPP)

IMG_20190329_222043_871.jpg

IMG_20190329_222103_464.jpg

IMG_20190329_222124_148.jpg

IMG_20190329_222150_406.jpg

Podijeli ovu objavu

ne znam gdje bi se tu mogao naći. U sporu sam ja sa svoja dva malodobna sina i oni su tuženi.  Po ovoj prvostupanjskoj presudi oni su oslobođeni i dosuđen im je parnični trošak.

Može li se možda to rješenje odnosit možda samo na jedan dio presude a o ostalom da donese presuda županijskog? Žalila se tužiteljica također na presudu u svezi djece i dodijeljene im troškove.

Podijeli ovu objavu

To nitko ne može znati, ali čisto sumnjam da je Vaš odvjetnik u pravu, poštovani Matrx Vam je naveo razloge zbog kojih bi tužba mogla biti odbačensa kažem, strpite se dok Vam ne stigne rješenje, tada cete najbolje znati o čemu se radi, ovako možemo samo nagađati

Podijeli ovu objavu

, zmodri11 je napisao:

ne znam gdje bi se tu mogao naći. U sporu sam ja sa svoja dva malodobna sina i oni su tuženi.  Po ovoj prvostupanjskoj presudi oni su oslobođeni i dosuđen im je parnični trošak.

Može li se možda to rješenje odnosit možda samo na jedan dio presude a o ostalom da donese presuda županijskog? Žalila se tužiteljica također na presudu u svezi djece i dodijeljene im troškove.

Pa onda je presuda donesena u Vašu korist? I potencijalno je potvrđena, što bi Vam također išlo u korist?

Podijeli ovu objavu

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Pa onda je presuda donesena u Vašu korist? I potencijalno je potvrđena, što bi Vam također išlo u korist?

Jedna činjenica otklanja citirano, ovo iz razloga što je drugostupanjska odluka u vidu rješenja, a ne presude. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad