Jump to content

Etažiranje bez 2 zahoda


DrAnte

Preporučene objave

Trebalo bi etažirati kuću na način da prva etaža bude jedan stan, a druga etaža drugi stan. Kuća ima dva ulaza, ima odvojena brojila struje, na oba kata postoji voda i kanalizacija... Ali zahod je dolje, a kuhinja gore. Da li ja moram gore pregraditi jedan dio prostorije i napraviti zahod ili je dovoljno da gore budu sve instalacije (struja, voda, kanalizacija) pa da postoje uvjeti za izgradnju zahoda. Naime, računao sam to etažirati pa neka kupac radi zahod po svom guštu, a ne da ja trošim pare na to.

 

Hoće li sud prihvatiti da se ovo smije etažirati ili moraju oba dva stana biti kompletirna po pitanju kuhinje i zahoda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan od preduvjeta za etažiranje je da nadležno tijelo (u ovom slučaju za graditeljstvo) izda potvrdu da su dijelovi nekretnine koja se želi etažirati samostalne uporabne cjeline. Dio koji nema sanitarni čvor (zahod) nije samostalna uporabna cjelina radi čega smatram da vam navedeno nedležno tijelo ne bi izdalo tu potvrdu koja vam je potrebna u postupku etažiranja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija