Jump to content

Državljanstvo RH


Nikita

Preporučene objave

Ima li neko od kolega ko će mi dati adekvatan odgovor na postavljeno pitanje!?!

 

RODjEN SAM U NOVOM SADU-(TRENUTNO)R.Sbija, PODNEO SAM ZAHTEV ZA PRIMITAK U HR.DRŽAVLjANSTVO PRE DVE I PO GODINE, PREKO HR.KONZULATA U Subotici-ZA MAJKU(radna knjižica) I SEBE(ŠV obrazac sa fakulteta)SAM DOKAZAO DA SMO HRVATI,DOK ZA OCA NEPOSEDUJEM NI JEDAN JAVNI DOKUMENT, GDE POSTOJI TAKVA RUBRIKA, IAKO JE RODjEN U GOSPIĆU(R.HRVATSKA).

 

Iz MVP su me obavestili (nezvanično)da neispunjavam uvjete za primitak, pored toga što na Konzulatu piše, da je potrebno dokazati samo za jednog roditelja-javnom ispravom.Očigledno je Hrvatska pravna država, koliko i Srbija, pa se poštuju propisi i zakoni donešeni od strane zakonodavnih organa.

 

Zna li neko može li mi neko pomoći, kako bi već i zvanično postao pripadnik SVOG-HRVATSKOG naroda iako živim u Republici Srbiji?

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

budući niste rođeni u rh mislim da morate zatražiti domovnicu na temelju svojeg oca budući je on rođen u rh. naravno morate imati papaire za njega, odnosno nekakav njegov dokument iz kojeg se vidi da je on rođen u rh. ali pitanje je da li je imao nešto u rh. prebivalište? boravište? nešto? mislim da drđžavljanstvo ne možete dobiti na temelju majke jer ona nema potrebne papire. teško je to ovako budući vi ne živite ovdje a konzulat ako vas je odbio onda postoji razlog zbog kojeg je to učinjeno. trebali su vam objasniti zašto su odbili vaš upis u državljanstvo rh. nadam se da sam pomogla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz MVP zahtevaju nekakav javni dokument, na kome postoji rubrika NACIONALNA PRIPADNOST i da je upisano da mi je otac Hrvat.Posedujem očevu i Domovnicu i Rodni list, ali tražena rubrika je prazna.Dok (kao što je gore napisano) i za majku i mene sam dokazao da smo se uvek izjašnjavali Hrvatima, jer državljanstvo mogu dobiti na osnovu porekla (hrvatskog).

 

NEpostoji jasna činjenica zbog koje sam odbijen - SVE je u vazduhu i ne dorečeno!

 

Niste mi mnogo pomogli, ali u svakom slučaju HVALA-nadam se adekvatnijoj pomoći

je napisao:

budući niste rođeni u rh mislim da morate zatražiti domovnicu na temelju svojeg oca budući je on rođen u rh. naravno morate imati papaire za njega, odnosno nekakav njegov dokument iz kojeg se vidi da je on rođen u rh. ali pitanje je da li je imao nešto u rh. prebivalište? boravište? nešto? mislim da drđžavljanstvo ne možete dobiti na temelju majke jer ona nema potrebne papire. teško je to ovako budući vi ne živite ovdje a konzulat ako vas je odbio onda postoji razlog zbog kojeg je to učinjeno. trebali su vam objasniti zašto su odbili vaš upis u državljanstvo rh. nadam se da sam pomogla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pretpostavljam da ste punoljetni, te iz prakse znam da su tražili da punoljetne osobe bez obzira što su im roditelji drž. RH ili izjašnjeni kao hrvati u nekom od starih javnih isprava, dostavite dokaz o hrvatskoj pripadnosti vidljiv u javnom dokumentu izdanom na vaše ime ali prije 1991. godine. Imala sam primjer da se dečko izjasnio kao hrvat na obrascu za upis na fakultet, i priložio ispravu jednog roditelja i dobio drž. RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija