Jump to content
Arlyin

Kupnja ovršene nekretnine putem aukcije

Preporučene objave

Znam, zvuči bezosjećajno, ali znam osobu čija je bila i njemu bi bilo izrazito drago da ju kupim ja, a ne netko drugi.

Nažalost, iako je situacija čista, omanji ogranak obitelji vlasnika želi sudskim putem rješavati da se nekretnina ipak ne proda na aukciji (nije bio hipotekarni nego nenamjenski kredit bez jamaca, a ovo je oduzimanje jedine nekretnine). Mene zanima, ako ju ja kupim, koliko traje procedura ukoliko se netko punoljetan još nalazi u nekretnini, da ga se isprati van (u nekretnini trenutno ne boravi nitko, ali pitam zbog mogućih scenarija).

Zapravo je moje pitanje - što može poći po zlu? Jer čujem od bankarskog službenika da procedure za 'dobivanje' kuće na aukciji traju i do 2 godine, pa mi nije jasno zašto...

Puno hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovo ovisi o kojekakvim situacijama. Ali u pravilu kada se nekretnina proda na dražbi, osobe jednostavno dignu ruke od svega i dobrovoljno napuste nekretninu. Ili je potrebno zakazati jedno uredovanje za iseljenje, pa je nakon toga napuste.

Podijeli ovu objavu

, Arlyin je napisao:

Zapravo je moje pitanje - što može poći po zlu? Jer čujem od bankarskog službenika da procedure za 'dobivanje' kuće na aukciji traju i do 2 godine, pa mi nije jasno zašto...

Puno hvala!

aukcija organizira banka? ili je u pitanju ovrha pa se nekretnina prodaje u sudskom postupku.

ako se odlučiš za taku kupnju i stekneš vlasništvo korisnicima ponudi ugovor o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom. dostavi im kopiju vlasničkog lista).ako odbiju sklopiti ugovor ili primiti posmeno traži isplatu najamnine   (za vrijeme korištenja nekretnine) i deložaciju.

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , bovu je napisao:

aukcija organizira banka? ili je u pitanju ovrha pa se nekretnina prodaje u sudskom postupku.

ako se odlučiš za taku kupnju i stekneš vlasništvo korisnicima ponudi ugovor o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom. dostavi im kopiju vlasničkog lista).ako odbiju sklopiti ugovor ili primiti posmeno traži isplatu najamnine   (za vrijeme korištenja nekretnine) i deložaciju.

Tako je, aukciju organizira banka da se naplate od nenamjenskog kredita koji godinama nije vraćan. To je donesena odluka prije novog zakona. Brine me to oko 2 godine što je spominjao, pa pitam jel netko nešto ovdje zna u vezi toga. 

Puno hvala na prijedlogu!

Podijeli ovu objavu

Kad se kupuje stan licitacijom koji se prodaje zbog ovrhe, iznosi li ukupna cijena stana ovrhom procijenjenu vrijednost stana i teret na stanu...tj. ako ima teret na stanu je li kupac dužan podmiriti i taj teret plus iznos s kojim je licitirao? Ako se stan ne može prodati ispod 2/3 vrijednosti, a procijenjen je na 200 tisuća kuna, a teret iznosi 500 tisuća kuna, koliko iznosi 2/3 vrijednosti? Jel to 2/3 od 200 tisuća ili 2/3 od 700 tisuća?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad