Jump to content

Punoljetno dijete - povećanje alimentacije


online

Preporučene objave

Temeljem savjeta dobrih i upućenih ljudi s ovog portala, moja punoljetna djeca (20 i 18 godina) i ja smo dogovorili da:

- od idućeg mjeseca počinjemo uplaćivati alimentaciju na njihove osobne tekuće račune

- od idućeg mjeseca podižemo iznos alimentacije za 20%

Pretpostavljam da moramo pokrenuti izvanparnični postupak bez kontaktiranja CZSS, no kako i gdje?

Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ćete dogovorno tako i uplaćivati, ne morate pokretati nikakav postupak, po mom mišljenju. Koliko je meni poznato, o uzdržavanju se može odlučiti samo u parničnom postupku, što znači da bi Vaša djeca morala podnijeti tužbu protiv Vas za plaćanje uzdržavanja, a Vi biste teoretski takav tužbeni zahtjev morali priznati, da bi Vaša djeca stekla ovršnu ispravu kojom bi Vas mogla ovršiti u slučaju nepoštivanja dogovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, online je napisao:

Zar ne bi, u suprotnom, bivša supruga mogla pokrenuti ovrhu jer sam prestao uplaćivati na njen tekući račun?

Djeca su ponoljetna,što će reči da je za pokretanje postupka u ime djece nužno njihovo ovlaštenje/punomoć,obzirom da supruga nema aktivnu legitimaciju da samostalno nastupi kao stranka u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija