Jump to content

Porezna rješenja_upravni spor


GoMir

Preporučene objave

Poštovani, 

 

molim za pomoć. Porezna Uprava izdala je rješenje kojim mi se odbija porezna olakšica zbog kupnje 1. nekretnine (stan kupljen krajem 2016). Žalila sam se Sektoru za samostalni drugostupanjski postupak koje mi je nakon više od godinu dana odbilo žalbe. Sada idem na Upravni sud i angažirala sam odvjetnika za Upravni spor. 

Može li mi netko okvirno reći koliki je trošak Upravnog spora (kod odvjetnika sam tek krajem tjedna)? Vrijednost predmeta (ako uzimamo osporeni iznos je 25000 kn). 

Koliki je otprilike rok u kojem Upravni sud u ovakvim predmetima donosi odluku? Kako je Porezna izdala rješenje o Ovrsi (no ovrhu još nije aktivirala) može li se ovrha zaustaviti do okončanja postupka? Znam da je odvjetnik pisao molbu za odgodom ovrhe, ali nema odgovora. 

i kakva je uopće praksa s odlukama Upravnog suda? Naime, upozorili su me da će drugostupanjsko tijelo vjerojatno potvrditi prvostupanjsko rješenje, no ne znam da li je takva praksa i kod Upravnog suda? 

 

Zahvaljujem unaprijed svima na pomoći i odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vlastitog iskustva.

Upravni spor ukoliko ga dobijes nema troskova (izuzev odvjetnika). Mislim da je 500 kn ukoliko izgubis. 

Ja sam isto tako pisao zahtjev za odgodom ovrhe ali nisu mi odgovorili, samo su mi jedan dan bubnuli ovrhu u FINI.

Ja sam upravni spor dobio na upravnom sudu. Porezna se žalila na to rješenje. Zatim sam dobio i na visokom upravnom sudu- vratili su mi ovršena sredstva sa zateznim kamatama (obavezno traži i  zatezne kamate ako dobiješ)

Nisam imao odvjetnika. 

Postupak je trajao - na upravnom sudu - cca 1.5 godine

- na visokom upravnom sudu - 1 godinu

uglavnom iz mojeg iskustva isplati se tužiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, biljka2 je napisao:

Iz vlastitog iskustva.

Upravni spor ukoliko ga dobijes nema troskova (izuzev odvjetnika). Mislim da je 500 kn ukoliko izgubis. 

Ja sam isto tako pisao zahtjev za odgodom ovrhe ali nisu mi odgovorili, samo su mi jedan dan bubnuli ovrhu u FINI.

Ja sam upravni spor dobio na upravnom sudu. Porezna se žalila na to rješenje. Zatim sam dobio i na visokom upravnom sudu- vratili su mi ovršena sredstva sa zateznim kamatama (obavezno traži i  zatezne kamate ako dobiješ)

Nisam imao odvjetnika. 

Postupak je trajao - na upravnom sudu - cca 1.5 godine

- na visokom upravnom sudu - 1 godinu

uglavnom iz mojeg iskustva isplati se tužiti

Nažalost ste u pravu, Visoki upravni sud na sve načine pokušava doskočiti tome da čak i kad država izgubi spor, da ne mora podmiriti troškove, iako su zbog toga dobili i packu od Ustavnog suda. 

 

931933.Trokovi_upravnog_spora.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija