Jump to content

razvrgnuće suvlasništva


Gogilica1

Preporučene objave

Poštovani, molim odgovor ako mi netko može pomoći.

Nakon ostavinske rasprave iza pok. oca nasljednik sam ja i mlt. polubrat (dijete iz drugog braka mog pok. oca). Naslijedili smo svaki 1/2 stana, auta i gotovinskog kredita. Ja sam u posjedu navedenog stana (iako u njemu nitko ne živi) i plaćam režije (majka mog mlt. polubrata nije pristala na to da plaća). Do sada sam nudila da otkupim i drugu polovicu stana (dio mog mlt. polubrata), ali nekakvog dogovora nije bilo s obzirom da je majka mlt. polubrata prevrtljiva i dana je ovako, sutra onako. Isto se odnosi i na autu za koji nema dogovora. U kratko vrlo teško riješiva situacija s navedenom osobom. Zanima me ako idem na razvrgnuće suvlasništva (ako postoji mogućnost možda bih tada kupila tu drugu polovicu stana), na koji način to obaviti i da li se tada priznaju plaćeni računi za režije koje sam ja plaćala, odnosno da li se isplata drugoj strani može umanjiti za iznos režija. Isto tako me zanima da li se na isti način (mislim na razvrgnuće suvlasništva) može riješiti i navedeni auto.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Gogilica1 je napisao:

(ako postoji mogućnost možda bih tada kupila tu drugu polovicu stana),

Kao suvlasnik se možete pojaviti kao kupac na dražbi (ako bi se išlo na civilno razvrgnuće), pa ako bi bili i najbolji ponuditelj, konačno izlicitirana cijena bi se umanjila samo za vrijednost vašeg suvlasničkog omjera.

Što se tiče pokretnina (automobila), razvrgnuće se vrši na način fizičke podjele, što će reči jednom suvlasniku automobil, drugom slike, namještaj i sl. Ako ni to nije moguće isto će se odlučiti da se ide na civilno razvrgnuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Trebala bih savjet u vezi razvrgnuća suvlasništva. Vlasništvo se sastoji od kuće i garsonjere u dvorištu te vrta.

Osoba A ima u suvlasništvu 2/5 nekretnine. Osoba B ima u suvlasništvu 2/5 nekretnine, a osoba C ima u suvlasništvu 1/5.

Osoba A je :

bez znanja osobe B uselilla kćer, zeta i unuče.

bez znanja osobe B ugradila pvc stolariju.

Osoba A želi otkupiti udio osobe B,ali za sada dogovor nije moguć (problem oko iznosa svote). Koje su opcije osobe B? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija