Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Chane

Kupovina nekretnine stranog drzavljana

Preporučene objave

Pozdrav, 

Zanima me dali u slucaju da strani drzavljanin (konkretno iz Hong Konga) kupi nekretninu u RH, dali on moze prijaviti prebivaliste u njoj i ostati legalno u Hrvatskoj? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ja zelim da pitam da li obitelj BiH drzavljani koji imaju stalni boravak u Njemackoj mogu boraviti u HR duze od 90 dana u 180 dana ukoliko kupe sebi apartman na Jadranu? Da li stalni boravak u EU i posjedovanje nekretnine u HR omogucavaju pravo na duzi boravak od 90 dana u 180 dana?

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Chane je napisao:

Pozdrav, 

Zanima me dali u slucaju da strani drzavljanin (konkretno iz Hong Konga) kupi nekretninu u RH, dali on moze prijaviti prebivaliste u njoj i ostati legalno u Hrvatskoj? 

Mora tražit privremeni boravak "u druge svrhe".

prije 12 sati , zole09 je napisao:

Ja zelim da pitam da li obitelj BiH drzavljani koji imaju stalni boravak u Njemackoj mogu boraviti u HR duze od 90 dana u 180 dana ukoliko kupe sebi apartman na Jadranu? Da li stalni boravak u EU i posjedovanje nekretnine u HR omogucavaju pravo na duzi boravak od 90 dana u 180 dana?

Ne,moraju zatražit privremeni boravak.

Podijeli ovu objavu

, Chane je napisao:

Pozdrav, 

Po mom mišljenju, na tako izravan način ne, njegov boravak u Hrvatskoj bi, po mom mišljenju, morao biti reguliran propisima o boravku stranaca na tlu RH.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici