Jump to content
Chane

Kupovina nekretnine stranog drzavljana

Preporučene objave

Pozdrav, 

Zanima me dali u slucaju da strani drzavljanin (konkretno iz Hong Konga) kupi nekretninu u RH, dali on moze prijaviti prebivaliste u njoj i ostati legalno u Hrvatskoj? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ja zelim da pitam da li obitelj BiH drzavljani koji imaju stalni boravak u Njemackoj mogu boraviti u HR duze od 90 dana u 180 dana ukoliko kupe sebi apartman na Jadranu? Da li stalni boravak u EU i posjedovanje nekretnine u HR omogucavaju pravo na duzi boravak od 90 dana u 180 dana?

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Chane je napisao:

Pozdrav, 

Zanima me dali u slucaju da strani drzavljanin (konkretno iz Hong Konga) kupi nekretninu u RH, dali on moze prijaviti prebivaliste u njoj i ostati legalno u Hrvatskoj? 

Mora tražit privremeni boravak "u druge svrhe".

prije 12 sati , zole09 je napisao:

Ja zelim da pitam da li obitelj BiH drzavljani koji imaju stalni boravak u Njemackoj mogu boraviti u HR duze od 90 dana u 180 dana ukoliko kupe sebi apartman na Jadranu? Da li stalni boravak u EU i posjedovanje nekretnine u HR omogucavaju pravo na duzi boravak od 90 dana u 180 dana?

Ne,moraju zatražit privremeni boravak.

Podijeli ovu objavu

, Chane je napisao:

Pozdrav, 

Po mom mišljenju, na tako izravan način ne, njegov boravak u Hrvatskoj bi, po mom mišljenju, morao biti reguliran propisima o boravku stranaca na tlu RH.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad