Jump to content

Povrat vlasništva nad nekretninom


unlimited

Preporučene objave

Molim ako mi netko može pojasniti kako najlakše riješiti sljedeći problem:

- ako je neka nekretnina bila u vlasništvu rođakinje u trenutku njene smrti, ali tek se  sada iza nje provodi ostavinski postupak, dok se u međuvremenu na istu lokaciju upisao novi vlasnik (ne znam kako, ali u pregledu povijesti vidljivo je tko je stara vlasnica)- mora li se taj novoupisani vlasnik tužiti  kako bi se to razriješilo ili mogu nekako zatražiti od JB ili suda da tu nekretninu kao dio njene imovine za kojom se sada po prvi put provodi ostavina uvrsti u ostavinsku i rasporedi na  jedine zainteresirane i postojeće zakonske  nasljednike?

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Matrix je napisao:

Provjerite temeljem čega je izvršen upis

Ne znam gdje to mogu provjeriti, ali na povijesnom pregledu stoji da je to bilo u vlasništvu rođakinje, zatim društveno vlasništvo (nije se nikada ona toga odrekla, nekome prodala ili slično), pa zatim je novi vlasnik pokušavao upis nekoliko puta, a koliko vidim upis je i proveden pa brisan i na koncu proveden nakon što je novi vlasnik tužio rođakinju koja se nije oglasila na tu tužbu jer je naravno bila davno preminula (s time da i mi kao nasljednici o tome nismo ništa znali). Vidjeh da je u zk stajala mogućnost povrata u prijašnje stanje ako se javi zainteresirana strana iza stare vlasnice, ali eto ne znam kako i što dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija