Jump to content
unlimited

Povrat vlasništva nad nekretninom

Preporučene objave

Molim ako mi netko može pojasniti kako najlakše riješiti sljedeći problem:

- ako je neka nekretnina bila u vlasništvu rođakinje u trenutku njene smrti, ali tek se  sada iza nje provodi ostavinski postupak, dok se u međuvremenu na istu lokaciju upisao novi vlasnik (ne znam kako, ali u pregledu povijesti vidljivo je tko je stara vlasnica)- mora li se taj novoupisani vlasnik tužiti  kako bi se to razriješilo ili mogu nekako zatražiti od JB ili suda da tu nekretninu kao dio njene imovine za kojom se sada po prvi put provodi ostavina uvrsti u ostavinsku i rasporedi na  jedine zainteresirane i postojeće zakonske  nasljednike?

unaprijed hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 38 minuta, unlimited je napisao:

dok se u međuvremenu na istu lokaciju upisao novi vlasnik (ne znam kako, ali u pregledu povijesti vidljivo je tko je stara vlasnica)-

Provjerite temeljem čega je izvršen upis

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Matrix je napisao:

Provjerite temeljem čega je izvršen upis

Ne znam gdje to mogu provjeriti, ali na povijesnom pregledu stoji da je to bilo u vlasništvu rođakinje, zatim društveno vlasništvo (nije se nikada ona toga odrekla, nekome prodala ili slično), pa zatim je novi vlasnik pokušavao upis nekoliko puta, a koliko vidim upis je i proveden pa brisan i na koncu proveden nakon što je novi vlasnik tužio rođakinju koja se nije oglasila na tu tužbu jer je naravno bila davno preminula (s time da i mi kao nasljednici o tome nismo ništa znali). Vidjeh da je u zk stajala mogućnost povrata u prijašnje stanje ako se javi zainteresirana strana iza stare vlasnice, ali eto ne znam kako i što dalje

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , unlimited je napisao:

a koliko vidim upis je i proveden pa brisan i na koncu proveden nakon što je novi vlasnik tužio rođakinju koja se nije oglasila na tu tužbu

Sasvim izvjesno da je upis proveden temeljem presude. 

Podijeli ovu objavu

Prije 56 minuta, Matrix je napisao:

Sasvim izvjesno da je upis proveden temeljem presude. 

Ima li u tom slučaju načina kako to opovrgnuti/osporiti/vratiti na staro stanje?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad