Jump to content

Dozvola za korištenje poljoprivrednog zemljišta


slavahi7

Preporučene objave

LP.Prvi put koristim ovaj portal pa mi oprostite ako u nečemu griješim.

Molila bih vašu pomoć .Radi se o slijedećem.

Sestrična i ja naslijedile smo,između ostalog, 2 hektara poljoprivrednog zemljišta u Lici.Kako ne živimo tamo dogovorile smo se sa tamošnjim susjedom da on obrađuje tu zemlju,bez naknade.Za uzvrat on bi  ponekad  popravio nešto,ogradu i sl.

Nedavno nas je nazvao i zamolio da mu pošaljemo potpisanu i ovjerenu potvrdu da se slažemo da on koristi tu zemlju na dogovoreni način,a u svrhu dobivanja državnog poticaja. Kako i u kojem obliku bi bilo najbolje to učiniti da sestrična i ja ne uđemo u rizik ev. zlouporabe,a da susjed na osnovu tog papira koji bi mu potpisale, ipak,može ostvariti pravo na poticaj?

Nadam se da sam bila dovoljno jasna i da ćete me  posavjetovati na najbolji način.

Unaprijed se zahvaljujem.

Srdačan pozdrav.

Slavahi7

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, slavahi7 je napisao:

Nedavno nas je nazvao i zamolio da mu pošaljemo potpisanu i ovjerenu potvrdu da se slažemo da on koristi tu zemlju na dogovoreni način,a u svrhu dobivanja državnog poticaja. Kako i u kojem obliku bi bilo najbolje to učiniti da sestrična i ja ne uđemo u rizik ev. zlouporabe,a da susjed na osnovu tog papira koji bi mu potpisale, ipak,može ostvariti pravo na poticaj?

Kako bi susjed ostvario pravo na izravna plaćanja, Vi morate mu dati u zakup, ugovorom o zakupu poljprivrednog zemljišta, zemljište koje on obrađuje. 

Imajte na umu da će te kao zakupodavci platiti porez na iznajmljeno zamljište. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prethodni post nije točan.

znam jer imam iskustva u tome. dakle potrebno vam je dokument nači čete ga na internetu ugovor o davanju zemlje na plodouživanje. radim to svake godine kada dajem svoju zemlju majci na plodouživanje jer je ona nositelj opg-a (vodite računa da ne piše ugovor na davanje zemlje na korištenje bez naknade-taj više ne vrijedi mora pisat na plodouživanje).

Vlasnik zemljišta ovjeri kod bilježnika i to je to.

 

Što se financijske prirode tiće neznam koji je dogovor sa tim gospodinom imajte u vidu da ako koristi tu zemlju kao livadu da če dobit na temelju poticaja oko 2000 kn po hektaru ako obrađuje i više pa si vi vidite dali vam se isplati davat to besplatno.

Isto tako možete vi otvorit opg  a on da obrađuje vašu zemlju a vi ubirete poticaje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija