Jump to content
Folaw

FINA PREDUJAM

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Igrom slučaja sam se našao u poziciji ovrhovoditelja pa me zanima sljedeće: u slučaju vraćene osnove od strane FINE (nema računa) postoji li pravo na povrat uplaćenog predujma te na koji način se isto ostvaruje?

 

Hvala!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

nemoj me uzeti za riječ, ali koliko ja znam odgovor je NE

zato su to i uveli, tj. prebacili na ovrhovoditelja da plaća predujam/troškove FINI, tako da ako se upravo desi tvoj slučaj ipak imaju namirene svoje "troškove"
ranije su te "predujmove" tj. troškove plaćali "tek" ovršenici, pod uvjetom da su imali para na blokiranom rč. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 17 sati , Folaw je napisao:

u slučaju vraćene osnove od strane FINE (nema računa) postoji li pravo na povrat uplaćenog predujma te na koji način se isto ostvaruje?

Imate pravo na povrat. Pravilnik o načinu i postupku provedbe ovrhe na novčanim sredstvima, točnije u čl.14. kaže da će se u ovakvim situacijama predujmljena osnova za plaćanje vratiti ovrhovoditelju na njegov zahtjev.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×