Jump to content

Osobna iskaznica za djecu kad drugi roditelj nezeli dati suglasnost


gogica074

Preporučene objave

Postovani imam pitanje u svezi izdavanja osobne iskaznice  vezano uz djecu koja su stara 16.8 god  drugi roditeljje tj otac ne zeli dati suglasnost da se djeci napravi osobna iskaznica  obratila sam se centru za soc skrb  i oni po mjegovoj izjavi nemogu mi dati suglasnost da ishodim djeci u mom slucaju blizanci osobnu iskaznixu  otac nikad osim na dna analizi nije vidio djecu  sudski spor za dokazivanje ocinstva sam vodila sedam god  alimentaciju plaaca ovrsnim postupkom tj prisilno  sa djecom nikada nije imao nikakav kontakt niti je ikada pokazao interes za njima  presudu sa suda imam da sam ja zz te djece ali po novom zakonu i on.je skrbnik i ja nemogu ishodovat  osobnu za djecu  s obzirom. Dok sam bodila spor na sudu punih 7 god  na svaku presudu suda on se zalio tako  da su mi ruke vezane nazalost   djeca su sada srednjoskolci i imaju zanimanja gdje moraju ici na praksu van.mjeSta prebivalista  a bez osobne iskaznice nemogu nigdje   savjetovana sam od pravnice czss da pokrenem.samostalno skrbnistvo ali se bojim da ce sudski postupak trajati isto dugi niz godina kao i prvi puta  a za god i cetiri mj djeca ce biti punoljetna   molim vas gdje da se obratim po tom.pitanju  a da to bude brzi postupak  jer do ljeta djeca moraju ishodovat osobnu  stim.da napomenem da od prvog mj ove god sam cekala odgovor od czss 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ako otac djeteta neda suglasnost za ishodovanje osobnih dokumenata za djecu, pisanu suglasnost je, umjesto njega, dužan dati nadležni CZSS..

No, ako oni to neće, a iz Vašeg posta je razvidno da neće (malo mi je nejasno zašto), kao što Vam je navela poštovana Ruby, biti ćete prisiljeni pokreuti izvanparnični postupak kako bi sud donesao odluku da samostalno ishodite osobne dokumente (osobne iskaznice) za djecu 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija