Jump to content

Kaznena prijava 331, stavak 3


Steven Gunther

Preporučene objave

Poštovani,
Povrijedio sam zakon 331, stavka 3, kaznenog zakona. Sada je prošlo 7 mjeseci od dana kada sam procesuiran. Još uvijek nije podignuta optužnica, iako je prošlo 6 mjeseci roka za podizanje optužnice, i dodatnih 15 dana za žalbu o produljenju roka za podizanje optužnice. Odvjetnik mi daje naputak da čekam, da če sve biti u redu. Provjerio je na sudu, za ništa me ne optužuju. Kažu da je policija pretrpana poslom, da sam na čekanju. Imam li temelja tražiti odbacivanje optužnice zbog nepoštivanja rokova? Uzeli su mi i računalo, htio bih ga nazad, imam li sada pravo na zahtjev o povratku privremeno oduzetih predmeta?
Hvala Vam unaprijed,
Stjepan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Steven Gunther je napisao:

Poštovani,
Povrijedio sam zakon 331, stavka 3, kaznenog zakona. Sada je prošlo 7 mjeseci od dana kada sam procesuiran. Još uvijek nije podignuta optužnica, iako je prošlo 6 mjeseci roka za podizanje optužnice, i dodatnih 15 dana za žalbu o produljenju roka za podizanje optužnice. Odvjetnik mi daje naputak da čekam, da če sve biti u redu. Provjerio je na sudu, za ništa me ne optužuju. Kažu da je policija pretrpana poslom, da sam na čekanju. Imam li temelja tražiti odbacivanje optužnice zbog nepoštivanja rokova? Uzeli su mi i računalo, htio bih ga nazad, imam li sada pravo na zahtjev o povratku privremeno oduzetih predmeta?
Hvala Vam unaprijed,
Stjepan

Možete postaviti pisani zahtjev za povrat privremeno oduzetih predmeta, ali mislim da sudovi ne odbacuju optužnice ako nisu podnesene u zakonskim rokovima, jer ionako državni odvjetnik može od višeg državnog odvjetnika tražiti produljenje roka za odluku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da županiski državni odvjetnik (tužitelj) može tražiti produljenje roka unutar 15 dana, od prolaska 6 mjeseci, da mu se produlji rok za još 6 mjeseci, ako ima opravdani razlog zbog kojega nije podigao optužnicu več u prvih 6mj. Taj je rok prošao. Zato sam se pitao, možda če odustati od progona zbog prolaska vremenskih rokova. A na sudu sam provjerio, još nisu ništa poduzeli glede optužnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani G-man, nisam mislio da su zaboravili, nego sam se ponadao da su prošli neki određeni rokovi (6mj +15dana) za podizanje optužnice. Kako je atomic95 rekao, najvjerojatnije da če sve to doči na red kad tad, ali da če i biti odbačeno zbog probijanja zakonskih rokova. Neznam, nisam pravnik... Inače nisam okarakteriziran kao opasan, več kao kolekcionar...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Poštovani sugovornici,

ima novih događanja stoga imam i novih pitanja na koje bih molio odgovor;

dodao bih da je unatoč prolasku roka od 6 mjeseci, ipak podignuta optužnica protiv mene, i to nakon 10 mjeseci, (sa napomenom da nije traženo produljenje roka kod glavnog državnog odvjetnika. tako mi je priopćio odvjetnik).

Optužno vijeće je dakle unatoč probijenim rokovima podignulo optužnicu.

Dobio sam prvi pravorijek da kada se završi suđenje ili postupak (koje još traje), kaznu od 9 mjeseci zatvora, zamjenjuje za dobrotvorni rad. To mi je itekako prihvatljivo.

Inače radim kao zaštitar, i nedavno su mi uzeli licencu, jer dok je postupak u tijeku, imam zabranu obavljanja istih poslova.

Moje pitanje je; da li sam ostao zauvijek bez licence ili na neki određeni rok?

Molim Vas da mi odgovorite.

 

Lijep pozdrav,

Stjepan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja bih se nadovezao jednim iskustvom moga kolege. U kafe baru, izbila je grupna tuča u koju je on upleten na način da ga je netko udario. On je uzvratio u samoobrani, ali je pritom došlo do loma nosa. To se okarakteriziralo kao teškom tjelesnom povredom, za što je dobio pritvor od 3 mjeseca, i 6 mjeseci dobrovoljnog rada (to su njegove riječi). To je bilo prije 6 godina.

Poanta je što je moj kolega danas zaštitar, iako u tom trenutku  - prije 6 godina nije bio. Znači prošao je sigurnosnu provjeru i sada je tu gdje je.

Ovo sam zadnje napisao samo radi toga da mi netko tko zakon razumije bolje od mene, možda može pružiti kakvu realnu nadu ili pretpostavku krajnjeg ishoda. Osobno nisam za taj posao i već sam nekoliko puta odlazio sa tih poslova, a sada najednom kada sam izgubio to pravo na rad, odnosno licencu dobivam dojam da sam jako sebe oštetio, iako su plače uvijek bile minimalac, a uvjeti rada jako loši.

Lijep pozdrav svima, i kako se stvari budu događale, tako ču ih ovdje pisati. Možda još nekome budu korisne sve ove informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija