Jump to content
Steven Gunther

Kaznena prijava 331, stavak 3

Preporučene objave

Poštovani,
Povrijedio sam zakon 331, stavka 3, kaznenog zakona. Sada je prošlo 7 mjeseci od dana kada sam procesuiran. Još uvijek nije podignuta optužnica, iako je prošlo 6 mjeseci roka za podizanje optužnice, i dodatnih 15 dana za žalbu o produljenju roka za podizanje optužnice. Odvjetnik mi daje naputak da čekam, da če sve biti u redu. Provjerio je na sudu, za ništa me ne optužuju. Kažu da je policija pretrpana poslom, da sam na čekanju. Imam li temelja tražiti odbacivanje optužnice zbog nepoštivanja rokova? Uzeli su mi i računalo, htio bih ga nazad, imam li sada pravo na zahtjev o povratku privremeno oduzetih predmeta?
Hvala Vam unaprijed,
Stjepan

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Policija ne optužuje, nego državno odvjetništvo.

Ako optužnica bude podignuta u neskladu sa zakonskim rokovima, optužno vijeće će je ionako odbaciti po službenoj dužnosti.

Podijeli ovu objavu

, Steven Gunther je napisao:

Poštovani,
Povrijedio sam zakon 331, stavka 3, kaznenog zakona. Sada je prošlo 7 mjeseci od dana kada sam procesuiran. Još uvijek nije podignuta optužnica, iako je prošlo 6 mjeseci roka za podizanje optužnice, i dodatnih 15 dana za žalbu o produljenju roka za podizanje optužnice. Odvjetnik mi daje naputak da čekam, da če sve biti u redu. Provjerio je na sudu, za ništa me ne optužuju. Kažu da je policija pretrpana poslom, da sam na čekanju. Imam li temelja tražiti odbacivanje optužnice zbog nepoštivanja rokova? Uzeli su mi i računalo, htio bih ga nazad, imam li sada pravo na zahtjev o povratku privremeno oduzetih predmeta?
Hvala Vam unaprijed,
Stjepan

Možete postaviti pisani zahtjev za povrat privremeno oduzetih predmeta, ali mislim da sudovi ne odbacuju optužnice ako nisu podnesene u zakonskim rokovima, jer ionako državni odvjetnik može od višeg državnog odvjetnika tražiti produljenje roka za odluku...

Podijeli ovu objavu

Mislim da županiski državni odvjetnik (tužitelj) može tražiti produljenje roka unutar 15 dana, od prolaska 6 mjeseci, da mu se produlji rok za još 6 mjeseci, ako ima opravdani razlog zbog kojega nije podigao optužnicu več u prvih 6mj. Taj je rok prošao. Zato sam se pitao, možda če odustati od progona zbog prolaska vremenskih rokova. A na sudu sam provjerio, još nisu ništa poduzeli glede optužnice.

Podijeli ovu objavu

Ukoliko ste ispitani, najbolje mjesto za provjeriti status predmeta je samo ODO. Ovo je inače ozbiljno djelo, i sumnjam da su "zaboravili" na vas, kako vam odvjetnik sugerira.

Podijeli ovu objavu

Poštovani G-man, nisam mislio da su zaboravili, nego sam se ponadao da su prošli neki određeni rokovi (6mj +15dana) za podizanje optužnice. Kako je atomic95 rekao, najvjerojatnije da če sve to doči na red kad tad, ali da če i biti odbačeno zbog probijanja zakonskih rokova. Neznam, nisam pravnik... Inače nisam okarakteriziran kao opasan, več kao kolekcionar...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad