Jump to content
Sonjiska

Problem sa Centrom za socijalnu skrb

Preporučene objave

Poštovani,

kćer ima 15 godina, a ja se spremam pokrenuti postupak za samostalno skrbništvo jer se otac kćerke više ne javlja na poruke, uopće ne želi kontaktirati samnom, ne sudjeluje u obrazovanju, ne brine za zdravlje svog djeteta etc. Samo želi vršiti kontrolu nad mojim postupcima, jer smatra da je to smisao očinstva. Međutim do sada sam imala i strašno puno problema sa svojim Centrom za socijalnu skrb gdje su me zbog gluposti i očitih laži za koje postoje "protudokazi" progonili i maltretirali svih ovih godina. Kćerku su prvi puta vidjeli sa 12 godina, a do tada su mi život zakomplicirali na nemoguće načine, izvrijeđali i ponižavali. Zanima me kako, pred kojim tijelom i u koje vrijeme (prije ili poslije predavanja zahtjeva za samostalnu roditeljsku skrb) mogu tražiti izuzeće toga Centra ili neki zaobilazni postupak u slučaju kada oni trebaju dati evaluaciju za postupak pred sudom koji sam navela. Lp

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prije svega, trebali bi se obratiti ravnatelju/ravnateljici navedenog CZSS, pritužbom na rad određenih djelatnika (pisanim putem)... 

Ako se ništa ne poduzme i ništa ne riješi, pritužbom se obratite nadležnom Ministarstvu radi neadekvatnog postupanja CZSS, pri čemu je dobro obratiti se i Pravobraniteljici za djecu...

No, iskreno, ovo što navodite da planirate ocu djeteta oduzeti roditeljsku skrb (skrbništvo) nad djetetom, dobro razmislite prije pokretanja takvog postupka, jer se tu zadire i u pravo djeteta na obadva roditelja i osobne odnose sa obadva roditelja...unaprijed su dani i nikad se nezna.., iznosim samo svoje mišljenje, a Vaše je da odlučite...

Podijeli ovu objavu

Bojim se da bez teške povrede na štetu djeteta, roditeljska skrb ne bi bila oduzeta, vjerojatno zbog toga nailazite u sukob u mišljenjima s djelatnicima centra. Djetetu se mora omogućiti da ima oba roditelja i to se potiče na sve načine, pa makar roditelj bio i pasivan. Uvijek valja ostaviti odškrinuta vrata da će se odnosi jednom popraviti.

Podijeli ovu objavu

Sonjiska, radi se o forumu i moraš biti spremna na odgovore koji ti se ne sviđaju, što nije provokacija, a i nema smisla predbacivati drugima da ne znaju dovoljno o situaciji koju nisi objasnila (niti te itko očekuje da objasniš). Ista stvar je s generaliziranjem.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad