Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

plavooka2005

Najam kuće i prijava prebivališta

Preporučene objave

Poštovanje. Trebala bi Vaš savjet. 

Dogovorili smo najam kuće sa vlasnikom koji je u Njemačkoj. Bila sam danas kod javnog bilježnika i dobila informaciju kako ja mogu ispuniti dio koji se tiče mene kao najmoprimca i da mu mogu poslati u Njemačku da on upiše svoje podatke te da vrati ugovor nazad. Da s tim ugovorom odem prijaviti u poreznu onda ne mora biti ovjereni kod javnog bilježnika odnosno da u poreznoj to ne gledaju. 
E sad, ako je to zaista tako, odlično. Tu dolazim do problema prebivališta odnosno boravišta.ja se u roku od 15 dana trebam javiti u MUP kako bi prijavila promjenu. Može li se to napraviti bez vlasnika nekretnine ili on osobno mora doći? Postoji li neka vrsta izjave koju može dati kako bi mi prijavili prebivalište na toj adresi? Punomoć ovdje nitko nema a čovjeku je jako skupo dolaziti radi tog papira. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Dogovorite se s stanodavcem da on napiše izjavu u kojoj je suglasan da se vi možete prijaviti na njegovu adresu i jednostavno je ovjeri u konzularnom predstavništvu RH. Nakon što je ovjeri pošalje je vama i gotovo (veleposlanstva rade ovjere dokumenata za hrvatske državljane).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad