Jump to content

Otplata hipoteke


emka

Preporučene objave

Molim za savjet. Podigla sam sa kćeri stambeni kredit na nekretnini u kojoj zajedno boravimo.

Zanima me da li postoji način na koji mogu provjeriti da li se sa njene strane redovito otplaćuje rata?

Mogu li u banci dati prijedlog da obzirom da i ja u toj nekretnini živim na neki način stižu obavijesti ako

nije rata sa njene strane plaćena na vrijeme. Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, svaka podmiruje svoju polovicu mjesečne rate, Vi svoju podmirujete, ali nemate informaciju od nje podmiruje li ona svoju?

Bez brige, banka će Vas vrlo brzo obavijestiti ako joj  nešto bude nedostajalo. Pretpostavljam da možete obavijestiti banku o Vašem aranžmanu, ali banka će najvjerojatnije raditi kako uobičajeno radi i neće Vas posebno obavještavati, sve dok ne počnu izostajati rate, onda banka šalje opomene i obavijesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom iskustvu, banke obično šalju opomenu pred otkaz ugovora, a znam da neke prethodno i zovu telefonom. Možete s Vašom bankom provjeriti kakva je njihova praksa, ali ne dođe do otkaza ugovora bez ikakve ranije obavijesti, to nije ni banci u interesu, ako čovjek, primjerice, zaboravi platiti ratu ili misli da mu je aktivan trajni nalog koji je ugašen i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija