Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
Kookie

Kazna zbog neprijavljenog boravišta

Preporučene objave

Neki dan sam imao rođendan te sam pozvao par ljudi kod sebe doma.

U kasne sate je policija pokucala na vrata te sam dobio kaznu zbog neprijavljenog boravišta.

Naime, zadnje 3 godine studiram u Zagrebu i nisam prijavio boravište jer nisam bio svjestan da je to kažnjivo. Kazna je ispala 500 kn + 100 kn troškova, a policajka mi je objasnila da se mogu žaliti, i da postoji mogućnost plačanja 2/3 kazne. Zanimalo bi me kakva je procedura, ako se isplati uopće žaliti, i kako funkcionira to plačanje 2/3 ako na uplatnici piše 500 + 100 kn

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možeš odmah platiti 2/3 kazne, samo na drugu uplatnicu prepišeš sve brojeve i umanjeni iznos. Trošak plaćaš cijeli.

Možeš se žaliti, pa sud može smanjiti kaznu, a ako se žališ s priznanjem i molbom za ublažavanjem kazne, najgore možeš proći isto ovako (ne može ti povisiti kaznu i opet imaš pravo plaćanja 2/3).

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this