Jump to content

Alimentacija


dario ugrin

Preporučene objave

Imam pitanje vezano za placanje alimentacije!

Vec neko vrijeme zivim u inozemstvu sa drugom zenom,  I do sada sam placao uredno alimentaciju za moje dijete.

Moje dijete (sin 18 god), ce za dva mjeseca doci kod mene, nastaviti skolovanje ovdje, zivjet ce samnom!

Gdje moram (mogu), odjavit alimentaciju (koja moram napomenut  je poprilicna)?

Unapred hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate podnijeti tužbu radi izmjene odluke o tome s kojim će roditeljem dijete živjeti (s obzirom da se nastavlja redovito školovati) i radi izmjene odluke o uzdržavanju, jer sada Vi imate pravo da ako dijete živi s Vama, bivša supruga doprinosi uzdržavanju.

Alternativno, možete podnijeti tužbu radi prestanka uzdržavanja protiv sina, a on mora priznati tužbeni zahtjev. 

Oboje morate poduzeti pred sudom koji je i donio tu odluku. Predlažem da angažirate odvjetnike u RH koji bi umjesto vas obavili navedeno, ako nećete dolaziti u Hrvatsku radi toga.

Alternativno, ako mislite da bivša supruga ne bi provodila ovrhu radi neplaćene alimentacije po Vašim računima, ne biste morali ništa poduzimati, jednostavno obustaviti plaćanje alimentacije, ali uvijek postoji rizik da se druga strana neće držati dogovorenog, i da će prisilno ovršiti na temelju odluke koja više nije na snazi, iako nikad nije formalno stavljena izvan snage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija