Jump to content

Timska obrada djeteta - da ili ne?


tiha78

Preporučene objave

Poštovani,

 

upućeni smo na timsku obradu od strane CZSS-a u polikliniku. Malo sam u nedoumici, jer mi je sugerirano da to odbijem. Radi se o tome da dijete ne želi viđati oca, nema nikakav odnos s njim, bio je svjedok napada na mene od strane oca i sve se to kulminiralo da dijete ne želi imati ikakav kontakt s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, verona2 je napisao:

Pridruzit cu se ovoj temi s pitanjem..smije li se to odbiti uopce??

Kad te Centar negdje uputi...odbijes..ima li posljedica..i kakvih?

hvala na podpitanju, i mene to zanima. mišljenja sam da me ne smiju prisiliti na nešto što ne želim. s druge strane me zanima što dobivam timskom obradom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji bi bili Vaši razlozi za odbijanje takve obrade? Naime, obradom Vašeg djeteta tim će ustanoviti razloge radi kojih dijete ne želi viđati oca, vidjeti jesu li oni realni i opravdani ili ste tome Vi kao suprotna strana ocu "kumovali" i slično.
Naravno da kao roditelj možete odbiti prijedlog Centra, međutim, oni mogu zaključiti da Vi niste spremni na suradnju i da "nešto krijete", jer ako nemate što kriti onda ćete pristati da se dijete testira. Tim Poliklinike Vam također u svom
mišljenju, nalazu obrade, piše da li kod djeteta postoji prijetnja za psihoemocionalni razvoj te je li potrebna kakva potpora u smislu psihologijskog tretmana i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci..ako roditelj ne pristane na "timsku obradu" automatski je zakljucak da nesto krije..

Zalosno..

Nitko ne izvlaci zakljucak da taj roditelj zeli dijete postedjeti iskustva timske obrade..

Na kraju..najvise ispastaju djeca...preko njih se dokazuje koja " suprotstavljena strana" je u pravu..a ono ocito htjelo ne htjelo sate mora provodit bivajuci ispitivano po razlicitim institucijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada dijete odbija viđati jednog roditelja onda je to znak za alarm! To nije normalna situacija.

Dijete će iz 2 razloga odbijati viđati roditelja: 1. ako ga je taj roditelj zlostavljao, 2. ako je to odbijanje uvjet bezrezervne ljubavi od strane roditelja s kojim dijete živi - i to je ta manipulacija.

U obje situacije, ako se dešavaju, roditelj koji to čini trebao bi snositi sankcije.

Eventualni stres djeteta prouzročen multidisciplinarnom obradom neusporediv je sa dalekosežnim posljedicama slučaja 1. i 2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Gringo je napisao:

Kada dijete odbija viđati jednog roditelja onda je to znak za alarm! To nije normalna situacija.

Dijete će iz 2 razloga odbijati viđati roditelja: 1. ako ga je taj roditelj zlostavljao, 2. ako je to odbijanje uvjet bezrezervne ljubavi od strane roditelja s kojim dijete živi - i to je ta manipulacija.

U obje situacije, ako se dešavaju, roditelj koji to čini trebao bi snositi sankcije.

Eventualni stres djeteta prouzročen multidisciplinarnom obradom neusporediv je sa dalekosežnim posljedicama slučaja 1. i 2.

nije normalna situacija da ga otac preuzme i ostavi ga kod svojih, citiram dijete: 'ne osjećam se da sam u svojoj obitelji, samo čekam tatu da dođe po mene da me odvede mami', trpio je dok je bio manji a sad će imati uskoro 11 godina i nakon što me bivši fizički napao i bio tome svjedok, definitivno više ne želi k njemu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Gringo je napisao:

Kod koga je to otac ostavio dijete pa da po vama to nije normalna situacija?

kod svoje žene a njega nema cijeli dan. ako u presudi piše druženje s ocem, onda je to druženje s ocem a ne pokupi ga i ostavi ga kod nekoga drugog. mislim da je to dovoljna trauma za malo dijete i opravdano što je starije da ne želi ići. ako vi smatrate drugačije, onda stvarno ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Mišljenja sam da će stručnjaci predmetne Poliklinike, ipak znatno bolje procijeniti što je najadekvatniji u ovakvoj situaciji, a sve na koristi Vašeg djeteta. 

Upravo tako, slažem se da nije normalna situacija da otac djeteta pokupi dijete i da ga ostavi na čuvanju drugoj osobi i da ga, dalje, baš briga za dijete, ali to nije razlog da se ocu oduzima pravo na roditeljsku skrb, zato se i provodi stručna obrafa kako bi se utvrdilo što je uzrok tome, ukaže na određene propuste i donese adekvatna odluka što je dajle najbolje za dijete i njegov daljnji normalni razvoj, tj. da se donese odluka koja će biti u interesu djeteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

Upravo tako, slažem se da nije normalna situacija da otac djeteta pokupi dijete i da ga ostavi na čuvanju drugoj osobi i da ga, dalje, baš briga za dijete, ali to nije razlog da se ocu oduzima pravo na roditeljsku skrb, zato se i provodi stručna obrafa kako bi se utvrdilo što je uzrok tome, ukaže na određene propuste i donese adekvatna odluka što je dajle najbolje za dijete i njegov daljnji normalni razvoj, tj. da se donese odluka koja će biti u interesu djeteta

hm, nisam nigdje rekla da se ocu oduzima roditeljska skrb. timska obrada se provodi jer je dijete samo izjavilo da ne želi viđati oca i njemu osobno i djelatnicama CZSS-a, te me otac prijavio, a otac se javi da bi vidio dijete kad je njemu zgodno mimo presude. dijete nije glupo, ide u školu i sam vidi da ovo nikome ne donosi dobra, niti se itko osjeća ugodno zbog cijele situacije u koju nas je doveo otac osobno.

hvala na odgovorima.

uređeno: od tiha78
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, tiha78 je napisao:

dijete nije glupo, ide u školu i sam vidi da ovo nikome ne donosi dobra, niti se itko osjeća ugodno zbog cijele situacije u koju nas je doveo otac osobno.

Dijete je samo dijete i nipošto od njega ne treba očekivati da donosi odluke ovakve težine. Prepustite ovo stručnjacima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, tiha78 je napisao:

....jer je dijete samo izjavilo da ne želi viđati oca i njemu osobno i djelatnicama CZSS-a,...

Poštovana, upravo ovaj dio je razlog da se provede detaljna obrada i da se utvrdi da li je to djetetovo mišljenje ili ga je neko izmanipulirao, tj. "okrenuo" protiv oca, ali nisam htio širiti temu, pa sam napisao samo jedan od razloga zbog kojeg se provodi kompletna obrada i utvrđivanje stvarnog stanja, jer neki razlog mora postajati radi čega je to dijete izjavilo, a to je , kao što je naveo i poštovani Gringo, zaista ozbiljna izjava kojoj se mora pristupiti jako oprezno, stručno i detaljno se ispitati kako bi se utvrdio pravi razlog i spriječile dalje, možebitne, posljedice koje bi kasnije mogle utjecati na normalni razvoj djeteta....

Prošla su vremena kada je roditelj kojem je bilo određeno da dijete živi sa njim mogao, jednostavno, izjaviti ili uputiti dijete da izjavi da ne želi kontaktirati i viđati se sa roditeljem kojem su bili određeni kontakti i viđanja sa djetetom i kada su djelatnici CZSS olako pristupali takvim izjavama i predlagali donošenja razno-raznih rešenja, a koja, kasnije bi se pokazalo, nikako nebi išla na dobrobit djeteta i njegovog daljnjeg normalnog razvoja, ne kažem da je to kod Vas slučaj, ali se mora provjeriti detaljna obrada i utvrditi zašto je to dijete izjavilo...

Nadalje, čitam dosta upita gdje roditelji postavljaju pitanje oduzimanje roditeljske skrbi drugom roditelju navodeći kojekakve razloge za to, e i ta vremena su prošla kada su se roditelji iz, često neopravdanih razloga, upuštali u takve postupke i kada su nadležne institucije olako shvaćale takve razloge ne mareći pri tome povredu prava djeteta na obadva roditelja, zato neka svaki roditelj dobro razmisli prije pokretanja takvih postupaka..

Ima niz situacija koje su "služile" za obračun roditelja preko djeteta, ali je jako opšrno i neću ih sada navoditi, možda drugom prilikom..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Dijete je samo dijete i nipošto od njega ne treba očekivati da donosi odluke ovakve težine. Prepustite ovo stručnjacima...

i stručnjaci su nekad upitni...

 

Prije 40 minuta, Željac047 je napisao:

Poštovana, upravo ovaj dio je razlog da se provede detaljna obrada i da se utvrdi da li je to djetetovo mišljenje ili ga je neko izmanipulirao, tj. "okrenuo" protiv oca, ali nisam htio širiti temu, pa sam napisao samo jedan od razloga zbog kojeg se provodi kompletna obrada i utvrđivanje stvarnog stanja, jer neki razlog mora postajati radi čega je to dijete izjavilo, a to je , kao što je naveo i poštovani Gringo, zaista ozbiljna izjava kojoj se mora pristupiti jako oprezno, stručno i detaljno se ispitati kako bi se utvrdio pravi razlog i spriječile dalje, možebitne, posljedice koje bi kasnije mogle utjecati na normalni razvoj djeteta....

Prošla su vremena kada je roditelj kojem je bilo određeno da dijete živi sa njim mogao, jednostavno, izjaviti ili uputiti dijete da izjavi da ne želi kontaktirati i viđati se sa roditeljem kojem su bili određeni kontakti i viđanja sa djetetom i kada su djelatnici CZSS olako pristupali takvim izjavama i predlagali donošenja razno-raznih rešenja, a koja, kasnije bi se pokazalo, nikako nebi išla na dobrobit djeteta i njegovog daljnjeg normalnog razvoja, ne kažem da je to kod Vas slučaj, ali se mora provjeriti detaljna obrada i utvrditi zašto je to dijete izjavilo...

Nadalje, čitam dosta upita gdje roditelji postavljaju pitanje oduzimanje roditeljske skrbi drugom roditelju navodeći kojekakve razloge za to, e i ta vremena su prošla kada su se roditelji iz, često neopravdanih razloga, upuštali u takve postupke i kada su nadležne institucije olako shvaćale takve razloge ne mareći pri tome povredu prava djeteta na obadva roditelja, zato neka svaki roditelj dobro razmisli prije pokretanja takvih postupaka..

Ima niz situacija koje su "služile" za obračun roditelja preko djeteta, ali je jako opšrno i neću ih sada navoditi, možda drugom prilikom..

sve mi je to jasno, ali upoznata sam s oduzimanjem roditeljske skrbi i to mi je davno u startu objašnjeno i nije mi namjera oduzimanje, ali se treba zapitati zašto je dijete čupalo kosu na spomen odlaska ocu i zadnja situacija od prije par tjedana kad smo sreli oca da je pobjegao u auto. kad god sam pitala bivšeg o čemu se radi i šta se zbiva kod njega da dijete tako reagira, odbrusivao mi šta imam znati. sve to u CZSS-u znaju ali mi ne vjeruju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, tiha78 je napisao:

i stručnjaci su nekad upitni... 

Naravno, ali ovakav stav u startu, definitivno Vam neće biti od pomoći, a pogotovo neće koristiti djetetu.

Prije 22 minuta, tiha78 je napisao:

ali se treba zapitati zašto je dijete čupalo kosu na spomen odlaska ocu i zadnja situacija od prije par tjedana kad smo sreli oca da je pobjegao u auto.

Upravo zato što su se "zapitali", šalju Vas na stručnu obradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija