Jump to content

Kako platiti ovrhu bez računa?


Miso

Preporučene objave

Pozdrav.

U situaciji sam da moram platiti ovrhu iz 2003. (odbijena mi je žalba za zastaru), ali nemam nijedan račun (nezaposlen sam, ali posjedujem nekretnine). Danas sam se raspitao u Fini i ukupan trošak ovrhe je oko 1680 kn koliko je navedeno i u rješenju suda. Pošto nemam otvoren nijedan račun, u Fini su me uputili na Općinski sud koji je i izdao rješenje o ovrsi?! Ne znam kome se i kakvim dopisom obratiti?

Sad sam u dilemi kako platiti tu ovrhu jer si ne mogu slijedećih 10 godina kada priuštiti život bez ijednog računa. U Fini to ne mogu učiniti. Ako otvorim račun u banci i položim točno novca koliko treba za ovrhu, stvorit ću si problem blokade i odblokiranja računa što zahtijeva dodatne troškove, vrijeme, živce...

Obratiti se odvjetničkom uredu koji je ovrhovoditelj u ime VIP-a nekako mi se ne da jer su oni već u dva navrata nudili nagodbu, jednu na 3.700 i jednu nešto kasnije na 2.400 kn...

Molim savjet i unaprijed zahvaljujem.

uređeno: od Miso
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači Fina je vratila osnovu, jer nema aktivnih računa ovršenika. Pogledajte sadržaj tog rješenja o ovrsi i u obrazloženju treba pisati način uplate ili jednostavno kontaktirajte punomoćnika ovrhovoditelja i tražite točan iznos duga sa obračunatim kamatama na dan na koji planirate uplatiti, te podatke na koji način uplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prvom rješenju o ovrsi, koje sadrži ovrhovoditeljev prijedlog, navodi se zahtjev Fini da se sredstva prebace na njihov IBAN i poziv na broj... To rješenje o ovrsi je iz 2018. godine (jer prethodno iz 2003. nikada nije postalo pravosnažno). Zato me je strah kontaktirati njih jer oni barataju bolesnim ciframa duga i zateznim kamatama iz 2003. A sada je dug u cijelosti definiran Rješenjem o ovrsi s nešto više od 1.680 kn. Ili nije? Ne znam kako to ide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi uopće došlo do ovog rješenja iz 2018., ovo prvo rješenje o ovrsi iz 2003. je moralo postati pravomoćno. Dužni ste postupati po posljednjem rješenju iz 2018. Kontaktirajte ih, ako budete nezadovoljni odgovorom onda se pisanim putem obratite sudu i tražite ove podatke. Sudu podnesak šaljete pozivom na poslovni broj rješenje o ovrsi iz 2018.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatražio sam obračun i poslali su mi ga. Obračunali su dug iz 2002. što je ok, ali i nekakav predujam iz 2003. od 351,60 kn, kao i sastavljanje prvog prijedloga za ovrhu 244,00 kn (što je rezultiralo prvim rješenjem koje nije imalo pravomoćnost jer ovrhovoditelj nije uplatio taksu i koje se više od 11 godina nije ni pokušavalo provesti iako sam imao račune u banci) i na te cifre (244,00 i 251,60 kn) kamate od 2003. godine Potom opet naplaćuju prijedlog za ovrhu iz 2015. 312,50 kn i od tada opet kamate. 

Molim ako se netko razumije, je li to u redu? Jasno mi je da sam dužan postupiti samo po Rješenju o ovrsi iz 2018. godine, za što je prijedlog podnesen 13. 5. 2015., ali što je s ovim ranije? Dug je izražen slovom G, ukupno nešto više od 570 kn...

Unaprijed zahvaljujem.

Ovrha obračun.jpg

uređeno: od Miso
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Miso je napisao:

što je rezultiralo prvim rješenjem koje nije imalo pravomoćnost jer ovrhovoditelj nije uplatio taksu i koje se više od 11 godina nije ni pokušavalo provesti iako sam imao račune u banci

Rješenje je postalo pravomoćno i pokušalo se provesti na drugom predmetu ovrhe, i to najvjerojatnije na pokretninama te odakle i troškovi na ime predujma za postupanje sudskog ovršitelja.

prije 1 sat , Miso je napisao:

Molim ako se netko razumije, je li to u redu? 

Sve navedeno je sukladno zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija