Jump to content

Roba placena u gotovini vlasnik obrta j.doo poriče da je plačeno


Kone0800

Preporučene objave

Molim vas info sto napraviti u ovom slučaju. Prosle godine je kupljena pvc stolarija od vlasnika j.doo. Plačeno je pola avansno u gotovini pola po preuzimanju u gotovini (tri osobe su vidjele plačane). Račun nismo dobili nasa greška je što ga nismo tražili. Prodavač nije ispoštovao sve što smo dogovorili, te smo usli u kinflikt s njim.

Sada prijeti da ce pustit račun na naplatu iako je već plačeno. Pitanje je što on može napraviti u ovom slučaju i što mi možemo poduzet.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kone0800 je napisao:

Molim vas info sto napraviti u ovom slučaju. Prosle godine je kupljena pvc stolarija od vlasnika j.doo. Plačeno je pola avansno u gotovini pola po preuzimanju u gotovini (tri osobe su vidjele plačane). Račun nismo dobili nasa greška je što ga nismo tražili. Prodavač nije ispoštovao sve što smo dogovorili, te smo usli u kinflikt s njim.

Sada prijeti da ce pustit račun na naplatu iako je već plačeno. Pitanje je što on može napraviti u ovom slučaju i što mi možemo poduzet.

Hvala

Ako nemate potpisan nikakav dokument, narudžbenicu, priznanicu, uplatnicu ili bilo što slično tu se više ništa ne može učiniti, jer ako nema pisanog traga - nije se dogodilo u računovodstvenom i financijskom smislu. 

Preostaje vam jedino da ga tužite za prijevaru, ukoliko su te osobe voljne svjedočiti, ali ja o tome ne znam baš, tako da ne bi ulazio u to. 

uređeno: od Mario137
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi on išao u postupak naplate protiv Vas ako mu je već plaćeno u gotovini? Zašto bi se upuštao u dodatne troškove za sebe (mora platiti javnog bilježnika, FINU itd.?) Ne čini mi se to logično samo da bi Vam napakostio. No pretpostavljam da je to moguće, pa onda u ovršnom postupku morate prigovoriti protiv rješenja o ovrsi i upustiti se u parnicu, gdje ćete uz svjedoke dokazivati da ste u cijelosti platili za tu uslugu u gotovini, i da Vam nije izdan račun, a dodatno možete već sada gospodina kazneno prijaviti za iznudu (iako postoji mogućnost da će Vam kaznena prijava biti odbačena) i poreznoj upravi radi neizdavanja računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija