Jump to content
Kone0800

Roba placena u gotovini vlasnik obrta j.doo poriče da je plačeno

Preporučene objave

Molim vas info sto napraviti u ovom slučaju. Prosle godine je kupljena pvc stolarija od vlasnika j.doo. Plačeno je pola avansno u gotovini pola po preuzimanju u gotovini (tri osobe su vidjele plačane). Račun nismo dobili nasa greška je što ga nismo tražili. Prodavač nije ispoštovao sve što smo dogovorili, te smo usli u kinflikt s njim.

Sada prijeti da ce pustit račun na naplatu iako je već plačeno. Pitanje je što on može napraviti u ovom slučaju i što mi možemo poduzet.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Kone0800 je napisao:

Molim vas info sto napraviti u ovom slučaju. Prosle godine je kupljena pvc stolarija od vlasnika j.doo. Plačeno je pola avansno u gotovini pola po preuzimanju u gotovini (tri osobe su vidjele plačane). Račun nismo dobili nasa greška je što ga nismo tražili. Prodavač nije ispoštovao sve što smo dogovorili, te smo usli u kinflikt s njim.

Sada prijeti da ce pustit račun na naplatu iako je već plačeno. Pitanje je što on može napraviti u ovom slučaju i što mi možemo poduzet.

Hvala

Ako nemate potpisan nikakav dokument, narudžbenicu, priznanicu, uplatnicu ili bilo što slično tu se više ništa ne može učiniti, jer ako nema pisanog traga - nije se dogodilo u računovodstvenom i financijskom smislu. 

Preostaje vam jedino da ga tužite za prijevaru, ukoliko su te osobe voljne svjedočiti, ali ja o tome ne znam baš, tako da ne bi ulazio u to. 

Uređeno od Mario137

Podijeli ovu objavu

Zašto bi on išao u postupak naplate protiv Vas ako mu je već plaćeno u gotovini? Zašto bi se upuštao u dodatne troškove za sebe (mora platiti javnog bilježnika, FINU itd.?) Ne čini mi se to logično samo da bi Vam napakostio. No pretpostavljam da je to moguće, pa onda u ovršnom postupku morate prigovoriti protiv rješenja o ovrsi i upustiti se u parnicu, gdje ćete uz svjedoke dokazivati da ste u cijelosti platili za tu uslugu u gotovini, i da Vam nije izdan račun, a dodatno možete već sada gospodina kazneno prijaviti za iznudu (iako postoji mogućnost da će Vam kaznena prijava biti odbačena) i poreznoj upravi radi neizdavanja računa.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad