Jump to content

Kazneno pravo


Ane

Preporučene objave

Lida,

otvorila sam ti forum za kaznanopravne znanosti i njihov pds pa prenosim tvoju objavu na pravo mjesto za odgovor

 

Lida je napisao:

:-P Bok draga kolegice Ane, evo sam se i ja konačno registrirala. Popričat ćemo preko dotičnog foruma o pds-u iz kp-a koji me toliko zanima.

Pozdrav!

 

Buduci da nisam na pds-u iz kp-a tesko da ti mogu dati konkretan odgovor. Vjerojatno ima prednosti i nedostataka kao i svaki drugi ali ga ne poznajem pa i ne mogu suditi o njemu.

 

Nadam se da ce ti netko od kolega s pds-a iz kp-a odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

REPUBLIKA HRVATSKA

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

PRAVNI FAKULTET U ZAGREBU

Poslijediplomski studij iz kaznenopravnih znanosti

 

raspisuje

 

N A T J E Č A J

________________________________________

za upis polaznika u XXXI. poslijediplomski studij iz kaznenopravnih znanosti, u trajanju od dvije godine (četiri semestra) s mogućnošću nastavljanja doktorskog studija u trajanju od jedne godine (dva semestra)

 

1. Poslijediplomski studij započinje u ljetnom semestru školske godine 2004/2005.

2. Poslijediplomski studij mogu upisati diplomirani pravnici, prema uvjetima propisanim

Zakonom koji poznaju najmanje jedan svjetski jezik.

3. Upisati se mo ž e i osoba koja je zavr š ila dodiplomski studij na Policijskoj akademiji u

Zagrebu u trajanju od osam semestara za zvanje diplomirani kriminalist , pod uvjetom da polo ž i ispite iz predmeta kazneno i kazneno procesno pravo iz dodiplomskog programa na pravnom studiju .

4. Nastava se u prva četiri semestra organizira u poslijepodnevnim satima u trajanju od

najviše šest tjedana po semestru.

5. Svima polaznicima omogućit će se nakon što ispune propisane uvjete, upis u treću godinu

poslijediplomskog sveučilišnog studija za stjecanje doktorata pravnih znanosti, prema

važećim propisima.

6. Školarina za državljane Republike Hrvatske iznosi za I. semestar 5.000,00 kuna.

7. Prijave za natječaj primaju se od 4.-15. travnja 2005. Nastava će početi u lipnju 2005.

godine.

8. Uz prijavu obavezno je priložiti:

a/ Dokaz o državljanstvu b/ Dokaz o završenom dodiplomskom studiju s postignutim

ocjenama iz svih predmeta ili položenom pravosudnom ispitu c/ Potvrdu o zaposlenju ako

je pristupnik/ca/ zaposlen/a/ d/ Izjavu o jeziku kojem se pristupnik/ca/ služi e/ Izjavu o

tome tko će snositi troškove školarine studija/osobno ili ustanova u kojoj je osoba

zaposlena, stipendija i sl./

9. Detaljnje obavijesti mogu se dobiti u tajništvu studija na Pravnom fakultetu Sveučilišta u

Zagrebu, Trg m. Tita 14/II, soba 38 ili na telefon 45-64-317

10. Internet stranica: http://www.pravo.hr/PRAVO/3_studij/poslijedipl/kazneno/info.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Drga Lida, jesi li dobila to doma pisano ili si ih zvala, ja sam isto poslala dokumentaciju u roku, a ništa mi još nisu odgovorili pa već pomalo šizim jer u lipnju trebaju početi predavanja, a mislim da s obzirom na prosjek i pravosudni + 3 strana jezika ne bi trebalo biti problema s upisom. Ptam jer mi je neugodno samo tako zvati dolje ako još nije gotov izbor. Hvala!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Veno,

nisam dobila napismeno ništa, ali ću dobiti ovaj tjedan, jer su upisi najvjerojatnije idući tjedan. Ja sam zvala tajništvo i pitala kada će poslati odgovore, a oni su me pitali za ime i odgovorili da sam primljena, samo nisu još stigli napisati rješenja, a i malo su produljili bili rok za primanje prijava, jer nas nije bilo dovoljno.

Mislim da si i ti primljena, jer ja nemam pravosudni da bi mi bila prednost, a ipak primljena sam.

Javi kada ti pošalju odgovor, pa ćemo se povezati za literaturu, predavanja, i sl.

Pusa. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Cure moje,

mislim da bas nema razloga za brigu. Tesko da ce nekoga odbiti. Pa ipak je lova jako zgodan razlog da se ljude upise. VIdite da im opet fali kandidata.

 

Na tvom mjestu Veno, ne bi puno razbijala glavu. Nazoves Ruzicu (valjda je ona jos tajnica za kazneno) i pitas.

 

Sretno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

U redu je da naknadno primaju jer su ranije stavili natječaj zbog Bolonjske pa vjerojatno ima ljudi koji su čekali jesen. Međutim, malo je nepravedno prema nama koji većinom radimo, a morali smo redovno dolaziti na predavanja, "motivirani" prozivkama većine predavača, ali to se tiče politike faksa. Moj globalni dojam je da je zanimljivo, ali da će put do titule biti teži nego na nekim drugim fakultetima jer nakon nekolicine, istina motivirajućih, ali "pljuga" ispita dolaze teži, i po obujmu i sadržini građe, kao i profilu ispitivača. Tko voli... ( a ja sam u toj skupini)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veno je napisao:

U redu je da naknadno primaju jer su ranije stavili natječaj zbog Bolonjske pa vjerojatno ima ljudi koji su čekali jesen.

 

Jako su to "mastovito" izveli. Upisali su generaciju koja studira po propisima vazecim do jeseni, a onda nastavljas studij koji vise nece postojati. Glavno da su uzeli novac. Nisu naravno jedini ali svima je jasno da onaj koji otvara generaciju pet mjeseci prije kraja starog sustava poslijediplomskih studija ne cini to da pomogne studentu, vec sebi. Najbolji dio je sto, navodno, uopce ne planiraju iducih godinu, dvije otvarati novi doktorski studij (sukladan Bolonjskoj deklaraciji) jer "sad smo upisali novu generaciju poslijediplomskog magistarskog studija pa nema smisla upisivati doktorski". Upozoravam vas da Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju otvara mogucnost poslijediplomandima da nastave studij na doktorskom studiju (dodatni ispiti su moguci) i zavrse ga prema novom sustavu i time steknu akademski naziv dr. sc.

 

Navodno se nece raditi velika razlika u odnosu na izvedbeni plan sadsnjeg pds studija vec vam se preporuca marljivo davati ispite na pds-u jer ce se vjerojatno svi priznati u doktorski studij. Tako su meni rekli na trgovackom

 

Naravno, sve je to lege artis ali cini mi se da cemo dva puta placati skolarinu. Jako bi se rado prevarila u gore navedenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema temeljnim nacelima Bolonjske deklaracije, odredbama Zakona o znanstvenoj djelatnosti i Statuta Pravnog fakulteta u Zagrebu (u donosenju), na recenom se fakultetu od akademske godine 2005/06 vise nece izvoditi nastava niti uopce organizirati dosadasnji oblik poslijediplomskog znanstvenog studija za stjecanje akad. titule magistra znanosti (mr. sc.). Pri tome se naravno ne misli na tecajeve koji su do kraja ove ak.god zapoceli s nastavom.

 

Od sada se gasi taj tzv magistarski studij te se po okoncanju dosadasnjeg dodiplomskog studija u trajanju od 4 god, a po novome integriranog preddiplomskog i diplomskog studija u trajanju od 5 godina (na drugim fakutetima studiji su podieljeni pa se nakon 2-4 god studija stjece se naziv prvostupnika, a nakon zavrsetka jos dodatnih 1-2 god studija ak naziv u skladu s zakonom - jos nije definiran naziv) moze upisati jedino doktorski studij i to u obliku specijalistickog (ak.naziv dr.) ili onog nama poznatijeg za stjecanje ak titule dr. sc.

 

Poslijediplomadni koji vec sada studiraju imaju po zakonu mogucnost dovrsiti svoj studij po starom programu i steci naziv mr. sc. ili se prebaciti na doktorski studij i to ovaj osmiljen prema novom izvedbenom planu i uskladjen s Bolonjskom deklaracijom i pozitivnim propisima. Buduci da je tek ovaj tjedan Senat Sveucilista u Zagrebu prihvatio prezentacije doktorskih studija Pravnog fakulteta u zagrebu (2 doktorska i 3 specijalisticka), slijedi faza potvrde ovih studija pri Nacionalnom vijecu za znanost. Tek tada cemo znati kako i od kada ce krenuti novi doktorski studiji.

 

Osobno cu nastojati prvom prilikom izvrsiti prijelaz sa sada upisanog posl. znanstv. studija i upisati se na novi doktorski studij i to iz vise razloga. Stari se sustav gasi i stecena diploma magistra pravnih znanosti ce polako gubiti na znacaju a meni osobno nece vise koristiti previse u napredovanju u znanstvenom smislu. Svakako je dobro polagati ispite prema sadasnjem planu i programu studija jer ce se svi ili veci dio priznati kao ispiti i na doktorskom studiju. U cemu ce biti razlika i hoce li je biti ostaje da se vidi.

 

Buduci da je ove godine u proljece raspisan natjecaj za upis na nekoliko razlicitih tecajeva poslijedipl. znanstvenog magistarskog studija, neformalno mi je receno da se neko vriijeme (1-2 god) nece upisivati i otvarati novi doktorski studij. O tom, po tom. Ostaje nam da i dalje polazemo ispite i nadamo se da ce ih priznavati redom!

 

Da sam sad na tvom mjestu, cekala bi doktorski studij, ali to je stav iz mojeg kuta. Ovisi sto ti zelis i trebas.

 

Ako zelis mogu ti mailati nesto informativnog materijala koji je PFZ prezentirao na Senatu Sveucilista. Dobila sam ga tek jucer i nisam stigla pogledati.

 

Nadam se da ti je zbrka koju izaziva bolonja malo jasnija sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su to u tajništvu rekli onda je to stvarno istina, samo mi je bilo teško za povjerovati, jer su nam tupili stalno da moramo dolaziti na predavanja, kupiti potpise i sl., a sada su dozvolili upis nove generacije za koju će, naravno ići i predavanja i sve što smo mi prošli, jer ne možete odmah "uskočiti" u drugi semestar?! Dakle, bez teksta sam, pa je'l im nije dosta love...

O samom Pds-u mogu reći da nisam (još) požalila što sam upisala ga, vrlo je zanimljiv, a i profesori su ok. Ja ću pošto nam je pružena prilika ići odmah na doktorski - kad je bal nek je maskenbal...

Baš me zanima kako će to sa generacijom XXXI/2 riješiti u jesen...

:roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lida, koliko sam ja razumjela, ako sad upisem, idem direktno u 2. semestar, ne trebam slusati 1. Ali moram, naravno, platiti i prvi. Eto koliko im treba para.

Jos nisam sigurna da li ga upisati ili ne. Reci mi, ako ces poslije upisati i doktorski, kako onda, da li trebas pisati magistarski rad, pa poslije i doktorski, ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Položiš završni ispit koji je ponavljanje dodiplomskog sadržaja i bez mag.ispita pišeš jednu godinu disertaciju. Naravno i platiš tu jednu godinu u kojoj nemaš ni ispita ni predavanja. Rekli su nam da tko namjerava ići na doktorski, treba dobro znati njemački jezik, jer je većina literature za disertaciju upravo na tom jeziku. Pozdrav i sretno.

P.S. Ako upišeš sada na jesen morat ćeš vjerojatno položiti tri ispita kao i mi i napisati dva seminara, da bi bili jednaki, jer inače taj jesenski pds bi trajao tri, a naš ljetni četiri semestra. Pitaj ih to u tajništvu. Baš me zanima kako su to iskemijali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Ma budi bez brige, poznavajući tebe, ti ćeš to napraviti možda u zadnji tren, ali će to biti izvrsno. Kad počneš onu našu zajedničku temu, javi mi se da se dogovorimo oko sadržaja, jer ju zajedno izlažemo. Ja svoje seminare završila.

Pozdrav i tebi

P.S. U skladu sa mojim novim imageom mijenjam i lik na legalisu. Nećeš me moći prepoznati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Mogu govoriti samo u svoje ime. Ja sam upisala u travnju, onim redovnim putem upisivanja, preko natječaja.

Jednom rječju oduševljena sam i problematikom kojom se bavimo i našim aktivnim sudjelovanjem u diskusijama na predavanju i svime ostalim. Posla ima preko glave, ispiti jesu opsežni, ali ništa neostvarivo. To je samo jedan izazov. Izlagali smo seminare, položili ispite i sad spremni čekamo treći semestar.

Zašto te zanima?Kakva su tvoja iskustva?

Negativna strana:jaaako puno novaca ode i cijeli godišnji sam "spiskala" na ispite i predavanja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

N a t j e č a j za upis polaznika na poslijediplomske studije

 

Sveučilište u Zagrebu

Pravni fakultet u Zagrebu

Vijeće poslijediplomskih studija

 

 

Na temelju jamstva Senata Sveučilišta u Zagrebu, broj: 01-1521/9-2005., od 21. prosinca 2005., da su poslijediplomski studijski programi Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nakon sveučilišne recenzije, prošli postupak pokretanja postupka prihvaćanja na Senatu Sveučilišta u Zagrebu, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu raspisuje

 

N a t j e č a j

 

za upis polaznika na poslijediplomske studije

 

 

Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studiji (šest semestara):

Europsko pravo

Fiskalni sustav i fiskalna politika

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

Javno pravo i javna uprava

Kaznenopravne znanosti

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

Pravo društava i trgovačko pravo

Socijalna politika

Socijalni rad

 

Poslijediplomski specijalistički studij (četiri semestra):

Europsko pravo

Fiskalni sustav i fiskalna politika

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

Javno pravo i javna uprava

Kaznenopravne znanosti

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

Pravo društava i trgovačko pravo

Socijalna politika

Psihosocijalni pristup u socijalnom radu

Supervizija psihosocijalnog rada

 

Poslijediplomski studij može upisati osoba:

 

- koja je završila dodiplomski pravni studij, dodiplomski studij socijalnog rada ili drugi odgovarajući studij u skladu s uvjetima za upis na pojedini studij,

- koja poznaje jedan svjetski jezik u mjeri da se može koristiti stručnom literaturom.

 

Prednost pri upisu na studij imaju osobe s višom prosječnom ocjenom.

 

Nastava započinje u zimskom semestru akademske 2006/07. godine, a izvodi se u poslijepodnevnim satima kroz najviše šest tjedana po semestru.

 

Školarina iznosi 7.500,00 kuna po semestru. Za zainteresirane pristupnike postoji mogućnost kreditiranja školarine

 

Prijave se primaju najkasnije do 31. svibnja 2006. na adresu: Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14.

 

Uz prijavu je obvezno priložiti:

 

- dokaz o završenom studiju s postignutim ocjenama iz svih predmeta,

- dokaz o državljanstvu,

- potvrdu o zaposlenju (ako je osoba zaposlena),

- pisanu izjavu o jeziku kojim se osoba služi,

- pisanu izjavu o tome tko će plaćati školarinu (osobno, pravna osoba u kojoj je osoba zaposlena, stipendija i sl.)

 

O rezultatima natječaja svi podnositelji prijava bit će izviješteni najkasnije do 30. lipnja 2006.

 

Studijski programi i izvedbeni planovi poslijediplomskih studija objavljeni su na web stranici www.pravo.hr.

 

Sve potrebne obavijesti mogu se dobiti na e-mail: tajnistvo@pravo.hr odnosno na telefon broj: 4564 302.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Kao što se i očekivalo zboog nedovoljnog broja kandidata i visoke cijene Pravni fakultet je dao dodatni rok za upis do 31. listopada 2006.

 

Sveučilište u Zagrebu

Pravni fakultet u Zagrebu

 

Vijeće poslijediplomskih studija

Na temelju jamstva Senata Sveučilišta u Zagrebu, broj: 01-1521/9-2005., od 21. prosinca 2005., da su poslijediplomski studijski programi Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nakon sveučilišne recenzije, prošli postupak pokretanja postupka prihvaćanja na Senatu Sveučilišta u Zagrebu, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

 

raspisuje

 

N a t j e č a j

za upis polaznika na poslijediplomske studije

 

(dodatni rok)

 

Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studiji (šest semestara):

 

Europsko pravo

 

Fiskalni sustav i fiskalna politika

 

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

 

Javno pravo i javna uprava

 

Kaznenopravne znanosti

 

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

 

Pravo društava i trgovačko pravo

 

Socijalna politika

 

Socijalni rad

 

Poslijediplomski specijalistički studij (četiri semestra):

 

Europsko pravo

 

Fiskalni sustav i fiskalna politika

 

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

 

Javno pravo i javna uprava

 

Kaznenopravne znanosti

 

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

 

Pravo društava i trgovačko pravo

 

Socijalna politika

 

Psihosocijalni pristup u socijalnom radu

 

Poslijediplomski studij može upisati osoba:

 

- koja je završila dodiplomski pravni studij, dodiplomski studij socijalnog rada ili drugi odgovarajući studij u skladu s uvjetima za upis na pojedini studij,

 

- koja poznaje jedan svjetski jezik u mjeri da se može koristiti stručnom literaturom.

Prednost pri upisu na studij imaju osobe s višom prosječnom ocjenom.

Nastava započinje u zimskom semestru akademske 2006/07. godine, a izvodi se u poslijepodnevnim satima kroz najviše šest tjedana po semestru.

 

Školarina iznosi 7.500,00 kuna po semestru. Za zainteresirane pristupnike postoji mogućnost kreditiranja školarine

 

Prijave se primaju najkasnije do 31. listopada 2006. na adresu: Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14.

 

Uz prijavu je obvezno priložiti:

 

- dokaz o završenom studiju s postignutim ocjenama iz svih predmeta,

 

- dokaz o državljanstvu,

 

- potvrdu o zaposlenju (ako je osoba zaposlena),

 

- pisanu izjavu o jeziku kojim se osoba služi,

 

- pisanu izjavu o tome tko će plaćati školarinu (osobno, pravna osoba u kojoj je osoba zaposlena, stipendija i sl.)

 

O rezultatima natječaja svi podnositelji prijava bit će izviješteni odmah po zaključenju natječaja.

 

Studijski programi i izvedbeni planovi poslijediplomskih studija objavljeni su na web stranici www.pravo.hr.

 

Sve potrebne obavijesti mogu se dobiti na e-mail: tajnistvo@pravo.hr odnosno na telefon broj: 4564 302.

:-D:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Da li netko zna kad ce se raspisasti natjecaj za poslijediplomski sveucilisni (doktorski) studij za kaznenopravne znanosti za akadem.god. 2007/2008? nikako da se to objavi..bila sam zvala prije 10tak dana i rekla mi zena kak ona nije niti sigurna da li ce uopce i biti za ovu novu akademsku godinu..pa ako netko ima nekih informacija? zvat cu ja opet oko 15tog cisto da vidim ima li promjene..ali kako nisam u ZG nije mi bas zgodno odsetati do faxa drito i pitati, pa mi to tako preko telefona bas i ne ulijeva neku sigurnost u tocnost dobivene info..pa ako netko zna....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni ti raspisuju natječaj svake druge jeseni. Zadnji je bio u listopadu 2006. dakle novi se može očekivati tek u listopadu 2008. Gdje si bila prošle jeseni ? (osim ako nisi do tada diplomirala).

Za daljnje informacije obrati se tajnici Ružici Mihelj na tel. 4564-317 ili na e-mail ruzica.mihelj@pravo.hr :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na informaciji..:thankyou:

ipak sam isla zvati tajnistvo..javio se neki gosp. i rekao da ce na jesen biti raspisan..tesko mi je povjerovati kako ga ove godine nece raspisati jer ako je bio raspisan za god 2005/2006 i za god 2006/2007, zasto bi preskocili 2007/2008..ali dobro..moze biti da sam u krviu i da mi je tip na tel nesto krivo istrkeljao..

nisam mogla prosle godine..jer sam htjela najprije steci uvjete za PI i poloziti ga..do jeseni nadam se da ce se to i dogoditi..:moli:

hvala na info jos jednom!! nadam se da ce sve ispasti ok.. :moli: :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upisi su bili na jesen 2001, 2003. te 2005 ( u travnju jer se je tada zadnja generacija mogla upisati na magistarski znanstveni) te na jesen 2006. (prva gen. poslijediplom. specijalističkog).

U sk. god. 2005/06 nije bilo upisa.

PDS traje IV sem. te kad završi jedan upisuje se drugi.

Kažem ti opet zovi tajnicu Mihelj. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, mozda sam loncice pobrkala i imala krive informacije u rukavu..ali nazvala sam gdu. tajnicu i bila je vrlo pristupacna, cak toliko da me je htjela drito upisati u drugi semestar studija u tijeku, jer kao nije vazno sto nisam slusala predavanja prvog semestra niti dio predavanja drugog semestra, bitno da do upisa u treci semestar polozim sitnicu od 4 ispita i napisem 2 seminara, kao sto je to meni ako sam jako zainteresirana, i da naravno, bitno je da imam 15K u rukama..pa sam naravno jednako tako ljubazno odbila iz razloga jer bih ja ipak zeljela ici na ta predavanja koja sam propustila, pa makar to znacilo cekati jednu godinu, a ako je tako "lako" se upisati ako imas dovoljnu sumu novca u novcaniku onda mi natjecaj niti ne treba..uvijek tako mogu doci i upisati nesto sto na papiru ne postoji (u vidu prave godine) kad ispada da jedino sto je bitno su novci koje dajes unaprijed..i to je to..ostalo (u vidu strucne literature) ionako bi mi jednako tako ljubazni profesori rekli na konzultacijama..

pa sam odlucila ici linijom manjeg otpora, previse ne istrazivati zasto je tomu tako, nego se tome prikloniti i upisati kad meni bude zgodno..ionako se sve zapravo svodi na novce..

hvala na savjetima, pomogli su!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, mozda sam loncice pobrkala i imala krive informacije u rukavu..ali nazvala sam gdu. tajnicu i bila je vrlo pristupacna, cak toliko da me je htjela drito upisati u drugi semestar studija u tijeku, jer kao nije vazno sto nisam slusala predavanja prvog semestra niti dio predavanja drugog semestra, bitno da do upisa u treci semestar polozim sitnicu od 4 ispita i napisem 2 seminara, kao sto je to meni ako sam jako zainteresirana, i da naravno, bitno je da imam 15K u rukama..pa sam naravno jednako tako ljubazno odbila iz razloga jer bih ja ipak zeljela ici na ta predavanja koja sam propustila, pa makar to znacilo cekati jednu godinu, a ako je tako "lako" se upisati ako imas dovoljnu sumu novca u novcaniku onda mi natjecaj niti ne treba..uvijek tako mogu doci i upisati nesto sto na papiru ne postoji (u vidu prave godine) kad ispada da jedino sto je bitno su novci koje dajes unaprijed..i to je to..ostalo (u vidu strucne literature) ionako bi mi jednako tako ljubazni profesori rekli na konzultacijama..

pa sam odlucila ici linijom manjeg otpora, previse ne istrazivati zasto je tomu tako, nego se tome prikloniti i upisati kad meni bude zgodno..ionako se sve zapravo svodi na novce..

hvala na savjetima, pomogli su!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto dozvolili su ti upis u II sem. samo plati 15.000 kn. i što još kompliciraš. Mislim da je uvjet za upis u III sem samo 2 seminarska rada iz KP i KPP a ne 4 ispita. Bar je do sada tako bilo. Uostalom na kaznenom ti ima dosta ispita čini mi se oko 20-tak pa ima i lakših koji treba učiti samo tjedan dana.

Pričekaj još malo pa se upiši direktno III sem. samo će morati platiti 22.500 kn. Vidiš da su lani jedva skupili dovoljno kandidata za upis pa upisuju i naknadno. Vjerojatno bi ti tajnica skupila i potpise I semestra. Eto razmisli.

Plati i vozi. :-?:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

UVJETI UPISA STUDENATA U SLJEDEĆI SEMESTAR I SLJEDEĆU GODINU NA PDS IZ KAZNENOPRAVNIH ZNANOSTI

 

Studenti polažu ispite u obliku naznačenom u studijskom programu. Iz svakog predmeta upisanog u prvom i drugom semestru studenti nakon odslušane nastave u drugom semestru mogu polagati ispite.

Ukoliko u određenom predmetu prijavljuju seminarski rad, uvjet za polaganje ispita je prethodno pozitivno ocijenjen seminarski rad. Ispiti iz trećeg semestra ne mogu se polagati prije nego što se polože ispiti iz prethodnih semestara.

 

Uvjeti za upis studenata u viši semestar jesu da su upisani u prethodne semestre i da su im ti semestri ovjereni. Uvjet za upis u peti semestar (MISLI SE NA DOKTORSKI STUDIJ) jest da je student položio sve ispite iz prve dvije godine studija i objavio najmanje jedan rad kojeg povjerenstvo nastavnika Studija ocijeni znanstvenim radom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Sveučilište u Zagrebu

Pravni fakultet u Zagrebu

Vijeće poslijediplomskih studija

 

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

 

raspisuje

 

N a t j e č a j

za upis polaznika na poslijediplomske specijalističke studije

 

Poslijediplomski specijalistički studij (četiri semestra):

Europsko pravo

Fiskalni sustav i fiskalna politika

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

Javno pravo i javna uprava

Kaznenopravne znanosti

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

Pravo društava i trgovačko pravo

Socijalna politika

Poslijediplomski studij može upisati osoba:

- koja je završila dodiplomski pravni studij, dodiplomski studij socijalnog rada ili drugi odgovarajući studij u skladu s uvjetima za upis na pojedini studij,

- koja poznaje jedan svjetski jezik u mjeri da se može koristiti stručnom literaturom.

Prednost pri upisu na studij imaju osobe s višom prosječnom ocjenom.

Nastava, ovisno o iskazanom interesu, započinje u ljetnom semestru akademske 2007/08. godine, a izvodi se u poslijepodnevnim satima kroz najviše šest tjedana po semestru. Iznimno na poslijediplomskom specijalističkom studiju iz socijalne politike nastava će započeti početkom akademske 2008/09. godine.

Školarina iznosi 8.500,00 kuna po semestru. Za zainteresirane pristupnike postoji mogućnost kreditiranja školarine

Prijave se primaju najkasnije do 18. ožujka 2008. na adresu: Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14.

Uz prijavu je obvezno priložiti:

- dokaz o završenom studiju s postignutim ocjenama iz svih predmeta,

- dokaz o državljanstvu,

- potvrdu o zaposlenju (ako je osoba zaposlena),

- pisanu izjavu o jeziku kojim se osoba služi,

- pisanu izjavu o tome tko će plaćati školarinu (osobno, pravna osoba u kojoj je osoba zaposlena, stipendija i sl.)

O rezultatima natječaja svi podnositelji prijava bit će izviješteni odmah po zaključenju natječaja.

Studijski programi i izvedbeni planovi poslijediplomskih studija objavljeni su na web stranici www.pravo.hr.

Sve potrebne obavijesti mogu se dobiti na e-mail: tajnistvo@pravo.hr odnosno na telefon broj: 4564 302.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija