Jump to content

Kako zatvoriti d.o.o. sa dugom prema državi


Mr_G

Preporučene objave

Imam d.o.o. koji ima dug od cca 120.000 Kn (mirovinsko i zdravstveno za mene kao direktora dok sam bio zaposlen u njoj + dug HGK).

Tvrtka je u blokadi nekih 3-4 godine i nema nikakvog prometa i nema nikakvih dugovanja dobavljačima.

Prošle godine nisam predao GFI u FINU jer sam dobio naznake da nakon tri godine će se automatizmom d.o.o. brisati.

Kao što znate to nije tako, a sad očekujem da mi dođe i kazna za nepredavanje tog izvješća.

 

Zanima me, pošto mi se taj dug za mirovinsko i zdravstveno vuče valjda već 8 ako ne i više godina te svake godine je sve veći zbog kamata što mogu učiniti?

Tvrtka nema nikakve imovine te ne može odgovarati svojom imovinom a ja kao osoba vjerojatno neću moći nikada vratit taj dug.

Koje su mi opcije na raspolaganju?

 

Zahvaljujem na odgovorima.

 

uređeno: od Mr_G
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mr_G je napisao:

Imam d.o.o. koji ima dug od cca 120.000 Kn (mirovinsko i zdravstveno za mene kao direktora dok sam bio zaposlen u njoj + dug HGK).

Tvrtka je u blokadi nekih 3-4 godine i nema nikakvog prometa i nema nikakvih dugovanja dobavljačima.

Prošle godine nisam predao GFI u FINU jer sam dobio naznake da nakon tri godine će se automatizmom d.o.o. brisati.

Kao što znate to nije tako, a sad očekujem da mi dođe i kazna za nepredavanje tog izvješća.

 

Zanima me, pošto mi se taj dug za mirovinsko i zdravstveno vuče valjda već 8 ako ne i više godina te svake godine je sve veći zbog kamata što mogu učiniti?

Tvrtka nema nikakve imovine te ne može odgovarati svojom imovinom a ja kao osoba vjerojatno neću moći nikada vratit taj dug.

Koje su mi opcije na raspolaganju?

 

Zahvaljujem na odgovorima.

 

Preporučujem da ponovno pogledate dugovanje vaše firme. Prema novom OPZ-u zastara za poreze i doprinose je 6 godina, a prijelazne i završne odredbe sugeriraju da je vaš dug u zastari. Čak je lako moguće da je bio u relativnoj zastari i po starom zakonu. Razlika je što po novom, oni taj dug moraju otpisati sami, tj paze na zastaru po službenoj dužnosti. 

Vi svejedno možete dati zahtjev za zastaru. Tj vaša firma. Posljedica je da vam taj staž neće biti upisan. 

Nakon toga slijedi likvidacija. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija