Jump to content

Novi Zakon o gradnji (NN39/19


Davorzg

Preporučene objave

Koje su glavne promjene novog zakona? Malo sam čitao i uvodi se od strane ministarstva program e dozvola za dostavu posebnih uvjeta i potvrdu glavnog projekta. Zamišljeno je da sve ide preko elektronickog potpisa da se ubrza cijeli proces građenja. Javnopravna tijela imaju rok od dvije godine da pređu na novi sustav. Da li mi je mozda jos nes bitno promaklo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Davorzg je napisao:

Koje su glavne promjene novog zakona? Malo sam čitao i uvodi se od strane ministarstva program e dozvola za dostavu posebnih uvjeta i potvrdu glavnog projekta. Zamišljeno je da sve ide preko elektronickog potpisa da se ubrza cijeli proces građenja. Javnopravna tijela imaju rok od dvije godine da pređu na novi sustav. Da li mi je mozda jos nes bitno promaklo?

Da nema više kamiona papira za građevinsku dozvolu. Koliko sam shvatio investitor ide kod arhitekta, on napravi ideji projekt i napravi e konferenciju i tamo prikuplja sve suglasnosti dok investitor može pratiti tok projekta valjda preko sustava e-gradanin. Samo će biti divno ako stave da će se moći koristiti sa vjerodajnicom 4 (osobna) koju većina ljudi nije aktivirala. I da kao dozvola će se moći dobiti u roku od 30 dana što je najbitnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta nije nesto pisalo da nece vise biti idejnog projekta?

http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/predlozene-izmjene-zakona-o-gradnji-revoltiraju-struku-28270

Biti će valjda isto tako striktan rok od 15 dana za izdavanje posebnih uvjeta i potvrde glavnih projekata. Bas me zanima kako ce se gradovi tome prilagoditi posto se njih najvise ceka i probijaju rokove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Davorzg je napisao:

Sta nije nesto pisalo da nece vise biti idejnog projekta?

http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/predlozene-izmjene-zakona-o-gradnji-revoltiraju-struku-28270

Biti će valjda isto tako striktan rok od 15 dana za izdavanje posebnih uvjeta i potvrde glavnih projekata. Bas me zanima kako ce se gradovi tome prilagoditi posto se njih najvise ceka i probijaju rokove...

Pogriješio sam na temelju glavnog projekta će se izdavati dozvola kao do sada ali opet ti treba idejni da bi došao do glavnog projekta osim ako ne postoji već ideji kao za montažne kuće npr. Što se tiče ovog dijela sa gradovima recimo ako Plinara Zagreb oteže sa izdavanjem suglasnosti unutar 15 dana tj. ne daju neku primjedbu smatra se da je sve uredu i da se dozvola može izdati i to vrijedi za sva javna tijela (HEP, vodovod, plinara). Samo se postavlja pitanje što ako neko sredio prizemlje i želi useliti u njega i treba mu priključak za plin kojeg može dobiti samo ako ima suglasnost od plinare, a ona nije došla šta onda?

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ubrzava-se-postupak-ishodenja-gradevinskih-i-uporabnih-dozvola-foto-20190404/print

https://www.makarsko-primorje.com/?p=132390

uređeno: od BRKICA00
dodan izvor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani molim odgovor jer gori mi pod petama..U postupku legalizacije smo legalizirali objekte zemlja nije sređena .

U postupku smo sređivanja mreže papirologije imovinsko pravnih odnosa.Dakle dobili smo rješenje o utvrđivanju građevinske čestice i predali smo geodetski elaborat.Usporedo smo pokrenuli pojedinačni ispravni postupak za upis vlasništva.I sad pitanje da li geodetski elaborat napravljen po starom postupku vrijedi za novi zakon za građevinsku dozvolu?? Dakle predati prazan zahtjev s kasnijim dopunama ili se isti dokumenti mogu koristiti za zahtjev po novom zakonu koji stupa na snag 25.04.2019??

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , marina mala je napisao:

geodetski elaborat napravljen po starom postupku vrijedi za novi zakon za građevinsku dozvolu??

treba predati geodetski projekt koji je sastavni dio glavnog projekta za izdavanje građevinske dozvole po sadašnje važećem zakonu. Možete predati prazan zahtjev pa ga kasnije nadopuniti, jer geodetski projekt više neće postojati već se umjesto njega predavati dokumentacija propisana čl, 12. Zakona i izmjenama i dopunama zakona o gradnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Davorzg je napisao:

a sada po novom zakonu izgleda da projektant salje zahtjev javnopravnom tijelu koje trazi posebne uvjete od upravnog tijela, taj dio bas ne kuzim...?

Prosebni uvjete, odnosno uvjete priključenja može zatražiti projektant putem upravnog tijela koje izdaje građevinske dozvole. Sve vam je detaljno opisanu i članku 18-24 Zakona i izmjenama i dopunama Zakon o gradnji. 

prije 14 sati , Davorzg je napisao:

A izgleda da vise nema idejnog projekta isto

Idejni projekt se izrađuje samo u svrhu izdavanja lokacijske dozvole. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Davorzg je napisao:

A kad ce se to pokrenuti u gradovima ta e dozvola i cijeli taj sustav?

Pokrenuto jest danom stupanja Zakona na snagu. 

Kako još uvjek nemaju "elektroničke" uvjete sva upravna tijela te javnopravna tijela određena posebnim propisom, izmjenama Zakona dan je rok od dvije godine da se uspostavi servis edozovole od strane Mnistarstva. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija