Jump to content
Sign in to follow this  
zagreb222

2 smotuljka marihuane

Preporučene objave

Pozdrav, dobio sam kaznu od 5000 kuna za 2 "jointa" i 500 kuna za oduzimanje predmeta. Zanima me koje su posljedice ako platim 2/3 od 5000 kuna + 500 kuna za oduzimanje predmeta. Koliko dugo mi ostaje prekršaj u evidenciji i mogu li imati ikakvih dodatnih nefinancijskih posljedica u daljnjem životu? Hoću li redovito imati neugodnosti pri prelasku granice ili kretanju autom u smislu pretraživanja vozila?

Ovo mi je prvi put ali ne mogu dopustiti da mi doma dođe poziv na sud pa se neću ni žaliti, platit ću i završiti s tom pričom. 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

500 kn je za izdavanje prekršajnog naloga.Znat će uvijek (policija) da su ti pronašli travu pa će te češće kontrolirat/pretraživat.

Ako platiš 2/3 nećeš ući u prekršajnu evidenciju.

Podijeli ovu objavu

Istina, troskovi postupka su 500 kuna, krivo sam skuzio. 

Jeste li sigurni da ne ulazi u prekrsajnu evidenciju u tom slucaju jer koliko vidim po Prekrsajnom zakonu to je moguce samo za kazne do 2000 kuna koje se u dobrovoljnom roku podmire.

Podijeli ovu objavu

Ispricavam se na gnjavazi ali samo da razjasnimo jos jednom jer me zanimaju obje evidencije. Postoji prekrsajna evidencija i ta "interna" policijska evidencija. Ako kaznu platim u 8 dana onda mi se prekrsaj ne upisuje u prekrsajnu evidenciju i hipotetski mogu iduci put (kojeg nece biti) reci da mi je to prvi put i da nikad nisam kaznjavan (na sudu ili bilo gdje drugdje gdje bi to moglo biti relevantno)?

Za "internu" evidenciju razumijem da se ne brise nikad i o njoj ovisi ucestalo pretrazivanje.

Podijeli ovu objavu

Samo još jedno pitanje.

Nakon što platim kaznu i troškove utvrđivanja prekršaja, trebam li dostaviti dokaz o plaćanju i ako da na koji točno način? 

Podijeli ovu objavu

Poštovani,
identičan problem..Zanima me samo ako platim 2/3 kazne + tih 500kn u zadanom roku onda sud moze odustat od prekrsajnog postupka i doma poslat samo rjesenje postupka?
Takodjer,nakon uplate nisam duzan dostavljat potvrde o uplati u PU?

Podijeli ovu objavu

Znaci nakon uplate u koju oni imaju evidenciju nema dodatnih papira koji stizu na kucnu adresu?
Ispricavam se ako Vas gnjavim.
Lijep pozdrav,
Živjeli!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this