Jump to content

otvaranje drugog trgovačkog društva


HrvojeTK

Preporučene objave

Poštovani,

imam doo za edukaciju i transakcije na poslovnom računu su mi 95% uplate školarine. Planiram otvoriti drugo trgovačko društvo kako bih onda na ta dva doo balansirao školarine da ne uđem u sustav PDVa.

Pitanje: ako bi ta druga firma bila jdoo, kakva su mi ograničenja? Ima li netko iskustva s ovakvom situacijom u praksi?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod j.d.o.o.-a moraju biti do tri osnivača i jedan direktor (sada se to nešto mijenjalo, ali čini mi se da Vas taj dio neće zanimati), mora određeni postotak svoje dobiti svake godine izdvajati u zakonske rezerve dok ne dođe do 20.000,00 kn TK, onda može (ali i ne mora) prijeći u d.o.o., za ulazak u sustav PDV-a znate da Vam je prag 300.000,00 kn vrijednosti isporuka dobara i usluga, inače mislim da razlike nema. Morate malo paziti kod prefakturiranja jednog društva drugome, ali i na tzv. praćenje "agresivnog poreznog planiranja" gdje PU posebno prati one koji uzastopce otvaraju firme da bi izbjegli ulazak u sustav PDV-a. LINK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija