Jump to content

Kaznena prijava za alimentaciju


Mali crni vrag

Preporučene objave

Zanima me što očekivati podnijela sam kaznenu prijavu za neplacanje alimentacije pripremila sam izvode u 12 god.kupio je poklon za 1 rodendan i od tada gubi mj se svaki trag sto se tiče plaćanja ...dijete i otac se nedrizr jer je otišao kad je imala mjesec dana po presudi sa 2012 god za koju sam nedugo saznala rado besplatnog odvjetnika koji mi nikad nije javio za presudu OTAC JOJ DIGUJE OD 2009 PA DO DANAS SVE...sta MD čeka po pozivu za kaznenu prijavu danas sam ju poslala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, zbog čega ste, iako je to Vaše pravo, išli kaznenim progonom, podnošenjem kaznene prijjave, protiv oca djeteta radi neplaćanja uzdržavanjs, kad već imate ovršnu ispravu (pravomoćnu sudsku odluku)..?

Uvijek Vam je bolja opcija ići izravnom naplatom temeljem Ovršne isprave u FINI, pa i pokretanje Ovršnog postupka temeljem Ovršne isprave ako otac djeteta ima primanja, podnošenje kaznene prijave, ako nema primanja, pa i kad ima, nećete riješiti gotovo ništa ili će riješiti malo, jer da se oca djeteta i osudi, dijete od toga neće imati ništa, poglavito ako otac ostane ustrajan na neplaćanju uzdržavanja za dijete...

Nadalje, po Obiteljskom zakonu iz 2015. godini, plaćanjnje uzdržavanja za dijete, doduše ne i zaostatke, imate pravo tražiti od njegovih roditelja,  baka i djeda, ako oni imaju mogućnosti plaćanje uzdržavanja umjesto sina, tj. oca djeteta...

Podnošenjem kaznene prijave nećete ništa riješiti ako on ostane ustrajan u neplaćanju uzdržavanja za dijete ili ako nema od kuda plaćati, samo se produbljuje netrpeljivost, a što, zasigurno nije na dobrobit djeteta, ali dobro, to je Vaše pravo i Vaša odluka, ali i pravo djeteta na uzdržavanje (alimentaciju), kao i kontakte sa drugim roditeljem, koja prava, kaznenom prijavom, mogu biti ugrožena (dovesti do većih nesugladica i netrpeljivosti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovana, zbog čega ste, iako je to Vaše pravo, išli kaznenim progonom, podnošenjem kaznene prijjave, protiv oca djeteta radi neplaćanja uzdržavanjs, kad već imate ovršnu ispravu (pravomoćnu sudsku odluku)..?

Uvijek Vam je bolja opcija ići izravnom naplatom temeljem Ovršne isprave u FINI, pa i pokretanje Ovršnog postupka temeljem Ovršne isprave ako otac djeteta ima primanja, podnošenje kaznene prijave, ako nema primanja, pa i kad ima, nećete riješiti gotovo ništa ili će riješiti malo, jer da se oca djeteta i osudi, dijete od toga neće imati ništa, poglavito ako otac ostane ustrajan na neplaćanju uzdržavanja za dijete...

Nadalje, po Obiteljskom zakonu iz 2015. godini, plaćanjnje uzdržavanja za dijete, doduše ne i zaostatke, imate pravo tražiti od njegovih roditelja,  baka i djeda, ako oni imaju mogućnosti plaćanje uzdržavanja umjesto sina, tj. oca djeteta...

Podnošenjem kaznene prijave nećete ništa riješiti ako on ostane ustrajan u neplaćanju uzdržavanja za dijete ili ako nema od kuda plaćati, samo se produbljuje netrpeljivost, a što, zasigurno nije na dobrobit djeteta, ali dobro, to je Vaše pravo i Vaša odluka, ali i pravo djeteta na uzdržavanje (alimentaciju), kao i kontakte sa drugim roditeljem, koja prava, kaznenom prijavom, mogu biti ugrožena (dovesti do većih nesugladica i netrpeljivosti)

Situacija je sljedeća ako me prarite otac je otišao kad je kćer bila mjesec dana..moji pokušaji mirenja i bilo kakvog odnosa narušeni su njegovom ženidbom za drugu ženu i novo dijete...2 odvjetnika besplatna iza sebe ,navlačenja po sudu...glupost..povukla sam se da se oporavim malo..život ,posao,kćer iz te veze i drugo dijete i braku...miran život..mala je napunila 12 i pitala za tatu..ona ga nepozna osim po slikama kad je bila beba.ON JE NAPOZNANICA ..DALJE NJEGOVE IZJAVE NA SUDU JADAN NIKADA NEMA,4 PUT JE DAVAO OTKAZ KAKO BI SKINUO TERET ODG.njegova druga kćer iz drogog braka ima sve moja kćer nista..dali nisam predugo bila idijot..puštala za presudu iz 2012 god.nisam znala do nedugo..čovjek koji me 1 put vodio na sudu otišao u mirovinu i nisam mogla do njega DRUGA ADVOKATICA KOJU SAM DOBILA PO SLUZBENOJ DUZNOSTI...XXXXXXXX..U 3 MJ...JA SAM BILA NA CEKANJU ZA OVRHU JER SU IMALI PUNO KLJENATA PRIJE MENE PA NISAM BILA BITNA..dalje..čovjek koji umjesto gospođe XXXXXXXX radi rekao mi je sljedeće AH MOZEMO ICI NA OVRHU ALI JA VAM PUNO NEMOGU POMOC..MORATE SAMI NA POLICIJI SAZNAT SVE O BIVSEM DONESITE MI DOKUMENTE..pa ako kaj uspjemo OK ako ne bude vaša kćer sa 18_ LUDAAAAAAA NASLA SAM ODVJETNIKA KOJEG SAM PLATILA ...DA ME VODI KAZNENJ POSLALA..DRUGOG IZBORA NISAM IMALA IONAKO KCER OD NJEGA NEMA NISTA...NITI IMAJU ODNOS NITI SE DRUZE NITI ISTA..DALI IMAM OPCIJU..NEMAM..NAPLATIT 12 GODINA MOZDA NECU MOC ALI NEMAM NITI STA IZGUBIT KAO NITI KCER..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija