Jump to content

Mogući izlazak iz zatvora


sergej1

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima.Posinak je prije više godina otvorio fastfood,ali,kako nije išlo,zatvorio ga je.Međutim,sada mu je došlo na račun kamata za platiti 5000 kn,

a kako trenutno nema novaca,mora za taj iznos otići u zatvor bez odgode.Ono što me zanima je,ukoliko supruga i ja drugi tjedan budemo imali novaca(mislim 

da hoćemo),možemo li taj iznos platiti da izađe iz zatvora,jer je od jednog odvjetnika dobio info da se ne može,nego treba odslužiti do kraja.

Ako postoji mogućnost izlaska,molio bih da se definira kome se treba obratiti.Hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se da ste nešto preskočili. Je li sin nekome dugovao, pa je osuđen za kazneno djelo prijevare u gospodarskom poslovanju, uz uvjetnu osudu i dodatni uvjet da mora oštećeniku vratiti novac, inače će mu se opozvati uvjetna osuda?

Ako je tako, onda mora izdržati kaznu do kraja jednom kad je opozvana, ali to ne znači da dug prestaje, već će ga morati vratiti i kad izađe. On možda neće morati izdržati cijelu kaznu, već ako se bude dobro vladao, može nakon polovice izdržane kazne možda pisati zahtjev za uvjetni otpust.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ispričavam se što se nisam prije javio.Dakle,ja sam ga krivo razumio.Iznos koji je bio na račun kamata od firme(dug prema

državi),bio je nekih 500 kn,a to je dobio sedmicu dana prije toga,što je i platio.Ovaj iznos od 5000 kn dobio je od neke 

zaostale kazne za prometni prekršaj koji se uspio platiti(uz posudbu novaca),ali opet postavljam prvobitno pitanje-da ode

u zatvor u zamjenu za neplaćanje kazne-da li se može naknadno platiti da izađe iz zatvora ili kad jednom ode,mora do kraja

odslužiti kaznu.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija