Jump to content

Pravo na bolovanje clana OPG-a


f-franki

Preporučene objave

Pozz

Zanima me da li osoba ima pravo na bolovanje nakon isteka ugovora o radu, ali je clan OPG-a?

Naime, mjesec dana prije isteka ugovora o radu kod poslodavca-obrtnika, osoba je morala na bolovanje. Ukoliko poslodavac ne produzi ugovor o radu da li osoba ima pravo na naknadu za sve vrijeme trajanja nesposobnosti za rad ili bar nekoliko mjeseci ako je uz prijavu poslodavca i clan OPG-a?

Nadam se da sam uspjela objasniti. Hvala na odgovorima!

uređeno: od f-franki
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema po osnovi radnog odnosa. Ugovor o radu na određeno vrijeme prestaje istekom, i neće se produljiti samo zato što je otvoreno bolovanje (za razliku od ugovora na neodređeno vrijeme). Osim, dakako ako se radi o bolovanju radi komplikacija u trudnoći, primjerice, i drugih bolovanja koja idu na teret HZZO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, to mi je jasno, ali mene zanima ovo: 

"Ukoliko za vrijeme trajanja bolovanja dođe do prestanka radnog odnosa zbog isteka ugovora o radu, radniku pripada naknada plaće još najviše 30 dana pod uvjetom da je izabrani liječnik otvorio bolovanje najmanje osam dana prije prestanka radnog odnosa te da je u vrijeme prestanka radnog odnosa ima pravo na naknadu plaće."

Znaci, radnik ima pravo naknadu bolovanja jos 30 dana nakon prestanka radnog odnosa, ali da li to vrijedi i za clana OPG-a?

Nisam pitala za produzenje ugovora vec za naknadu bolovanja nakon isteka ugovora, to mi je vazno.

Hvala

uređeno: od f-franki
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija