Jump to content
felt

Pretres

Preporučene objave

Neču okolišat previše!

Neki dan policija me na putu na posao zaustavila pretresla na cesti i uručila mi nalog za pretres kuče-doma i drugih prostorija kojima se koristim jer su došli do saznanja da bih mogao imati manju količinu marihuane koju koristim za vlastite potrebe.Na adresi gdje živim su dvije kuče,jedna od bake,a druga je moja .Te dvije kuče nisu međusobno povezane osim što su na istom dvorištu.U mojoj kuči  pronašli su nešto sjemenki,dakle sitnice koje me ne inkriminiraju baš previše al potom su išli u drugu kuču,u onu od bake gdje su pronašli nešto marihuane tj. ostatke svega što mi je ostalo jer sam radio ulje za majku koja je prije par mjeseci umrla nažalost.Sad me zanima jesu li imali pravo pretresa bakine kuče jer u jednom trenu me inspektor i pitao jeli uopče to ta adresa koja stoji u nalogu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ukoliko u nalogu nije precizirana i bakina kuća, a nisu postojali uvjeti za provođenje pretrage bez naloga, pretraga bakine kuće bila bi nezakonita i sve što je tamo nađeno ne bi se moglo koristiti kao dokaz protiv vas.

Podijeli ovu objavu

Nije nigdje navedena bakina kuča nego samo citiram" doma-kuče i pripadajučih prostorija gdje je prijavljeno moje prebivalište.

Podijeli ovu objavu

Ako se obje kuće nalaze na istoj zemljišnoj čestici i imaju istu adresu, mislim da možete prigovarati zakonitosti dokaza, ali je teško prognozirati s kojim uspjehom. Po mom mišljenju, nemate što izgubiti ako pokušate staviti takav zahtjev (za izuzimanjem nezakonitog dokaza).

Podijeli ovu objavu

Također mislim da ako ta kuća nije bila posebno navedena, a ne radi se o pripadajućem objektu, nego o samostalnoj jedinici, nisu smjeli i tamo vršiti pretragu.

I ne ići u pobijanje sam, nego angažirati odvjetnika za kazneno pravo.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show