Jump to content

Organizirani kriminal


Veci

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Ovako, supruga sam čovjeka koji je sudjelovao u organiziranom kriminalu lanca droge. Da ne duljim, sve informacije koje sama znam moguce je naci na internetu jer su svi portali danas objavili. 

Mene zanima kako ce sad ici taj postupak? Uhicen je vec 3 dana, dodjeljivanje odvjetnika jos je u toku, a trenutno je u istraznom zatvoru. Takoder u pretresu su pronađene manje kolicine droga te se radi o 'laksima'. Hoce li ga pustiti nakon 30 dana istraznog, te koje su okvirne kazne za tako nesto? (Dr.put je uhicen zbog slicnog kaznenog djela). Takoder me zanima mozemo li mi odluciti da ide na neku rehabilitaciju ili nesto, buduci da sam osobno uvjerena da je ovisnik. Takoder, zanima me od koga mogu saznati vise informacija o slucaju?

Takoder me zanima, mogu li uzeti djevojacko prezime svoje majke dok ne odlucim sto cu dalje, u slucaju ako budu imena navedena da se maknem iz centra price?

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoguće je ovako napamet prognozirati niti išta reći, ali ne ide mu u prilog što je recidivist, a posebno ako je dio skupine.

Najviše informacija ćeš saznati od njegovog odvjetnika, jer će i njemu trebati informacije za obranu.

Prezime uvijek možeš promijeniti, samo što to traje (tipa mjesec dana), a moraš mijenjati i isprave, pa ako nisi do sada mijenjala, pitanje je isplati li ti se. Hrpa ljudi dijeli prezimena s onima izašlim u medijima, a i ako promijeniš prezime, oni koje taj slučaj eventualno interesira će te svejedno moći pronaći (prvenstveno mislim na to ako misliš na medije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također mogu dodati da ne može on niti odlučiti, a niti predložiti da mu se izrekne sigurnosna mjera obveznog liječenja od ovisnosti, već to na prijedlog državnog odvjetništva određuje sud, tako da bi takva odluka mogla biti donesena u sklopu presude o tome je li kriv za kazneno djelo i koja mu se kazna izriče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Veci je napisao:

Hoce li ga pustiti nakon 30 dana istraznog, te koje su okvirne kazne za tako nesto? (Dr.put je uhicen zbog slicnog kaznenog djela).

Kako je već rečeno, nezahvalno je spekulirati, no generalno i praktično govoreći, veće su šanse da DORH neće stići obraditi predmet u roku mjesec dana, pa će najvjerojatnije doći do produljenja istražnog zatvora. No, uzmite ovo s rezervom.

Moguće sankcije zavise o kvalifikaciji, no ako se ovdje radilo o zločinačkom udruženju, to znatno otežava ionako ne baš blistavu situaciju recidivizma (jasno, ako dođe do osude).

prije 20 sati , Veci je napisao:

Takoder, zanima me od koga mogu saznati vise informacija o slucaju?

U ovoj fazi, jedino od branitelja i to pod pretpostavkom da nije određna tajnost postupka.

prije 20 sati , Veci je napisao:

Takoder me zanima, mogu li uzeti djevojacko prezime svoje majke dok ne odlucim sto cu dalje, u slucaju ako budu imena navedena da se maknem iz centra price?

Osobno ime svaka osoba može da promijeni u propisanom postupku, no smatrate li da ćete time riješiti problem koji vas muči? Pogotovo u današnje doba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Nemoguće je ovako napamet prognozirati niti išta reći, ali ne ide mu u prilog što je recidivist, a posebno ako je dio skupine.

Hoće li kakvu ulogu igrati to što nije bio vođa organizacije i to što je kod njega nađena najmanja kolicina droge (marihuana/speed), te što kao ostali nije imao nikakav neopravdan novac te nije kupovao ništa (ciljam na to da se ne pretpostavlja da je imao vece zarade). ?Takoder ima odredenu psihicku bolest (ptsp). 

 

, G-man je napisao:

Kako je već rečeno, nezahvalno je spekulirati, no generalno i praktično govoreći, veće su šanse da DORH neće stići obraditi predmet u roku mjesec dana, pa će najvjerojatnije doći do produljenja istražnog zatvora. No, uzmite ovo sa rezervom.

Danas sam saznala da su u istražnom zbog svjedoka. Ostatak situacije je jasan. Tako da mislim da je logično (barem meni kao laiku) da će u istražnom ostati sve do suđenja. 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Veci je napisao:

Hoće li kakvu ulogu igrati to što nije bio vođa organizacije i to što je kod njega nađena najmanja kolicina droge (marihuana/speed), te što kao ostali nije imao nikakav neopravdan novac te nije kupovao ništa (ciljam na to da se ne pretpostavlja da je imao vece zarade). ?Takoder ima odredenu psihicku bolest (ptsp). 

Da, sve to mu ide u prilog, ali nemoguće je napamet reći kako će postupak teći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija