Jump to content
  1. drot13

drot13

2. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

• Similar Content

• objavio zam22
      Pozdrav.
      Da li ja kao porezni dužnik i umirovljenik kojem se taj isti dug putem ovrhe po tekućem skida svaki mjesec od mirovine mogu prodati nekretninu na kojoj imam ovrhu ukoliko je isplatim (ovrhu na nakretnini).
      Postoji li mogućnost da se porezna upiše nakon micana prve ovrhe na nakretninu i dali je uopće mogu prodati ili darovati?
    • objavio Knjižničarka3511
      Poštovani,

zanima me legalnost mogućnosti stanovanja u poslovnom prostoru/sjedištu tvrtke. 
      Situacija je sljedeća:
      Prostor je 2010. godine kupila pravna osoba i u njemu registrirala sjedište. Međutim, prostor je od samog početka pa sve do današnjeg dana korišten isključivo u svrhu stanovanja. Budući da mi je djelatnica na MUP-ovom šalteru rekla kako je nemoguće u poslovnom prostoru prijaviti prebivalište/boravište, zanima me kako je to moguće i je li uopće legalno.
      Nadalje, ukoliko nije, kojim se institucijama moguće obratiti za pomoć? 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav
    • objavio Justitija
      Poštovani,
      planiram otvoriti obrt pod šifrom NKD 96.09 Ostale osobne uslužne djelatnosti, d. n. te poslovanje imati u kući u kojoj sam vlasnica.
      Moram li za navedeno imati neki poslovan prostor koji zadovoljava određene zakonske tj.minimalne tehničke uvjete ili mogu raditi i u svom stambenom prostoru?
      Pod "raditi" podrazumijevam primati klijente (astrološke i spiritualističke djelatnosti).
      Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru!

• objavio msrzic
      Molim za pomoć,
      otvaram hostel u kući koju sam naslijedio. Kuća ima 8 soba,kupatila i sve ostale sardžaje koji su potrebni, ali me zbunjuje naš zakon jer je kuća privatna. Otvorio sam obrt, ali ne mogu naći informaciju da li može kuća ostat stambena ili je moram prenamjenit u poslovni objekt ili u stambeno-poslovni objekt?
      Molim ako netko zna da mi da informaciju jer u pravilnicima se samo spominje zasebno stubište. U kući ne živi nitko,vlasništvo je 1/1. 
    • objavio ruffball
      Poštovani,naime supruga i ja smo se rastali prije 6mj.,ja sam se iselio iz stana i trenutno se dogovaramo o diobi bračne stečevine.S obzirom da sam ja imao prije braka stan u vrijednosti 70.000€,koji sam prodao da bi nakon vjenjčanja kupili ovaj predmetni stan ali uz hipotekarni kredit za koji je nosioc supruga,te je upisana kao vlasnik u z.k. a banka je zabilježena.S obzirom da smo živjeli zajedno u braku 17godina,a od toga 11godina u tom stanu diobom bračne stečevine meni pripada nužni dio kao i predbračna stečevina.Namjera mi je darovati svoj dio maloljetnom djetetu (14),te zadržati pravo na bilo kakvo raspolaganje nekretninom do smrti.S obzirom da ja nisam upisan u gruntovnicu,da li je dovoljno napraviti Ugovor o darivanju udjela nekretnine sa pravom uživanja do smrti ili treba zakonski neki ugovor gdje sam osiguran da supruga ne proda stan i tom prilikom sva moja stečevina ode u vjetar?Ovim darovanjem bih svakako volio ostaviti svome djetetu egzistenciju i ujedno zaštiti svoje pravo na raspolaganje bračnom stečevinom.S obzirom da supruga trenutno živi i stan dalje otplaćuje sama od 4mj.,od tada predpostavljam da se pravno još 9 godina sav udio broji njoj,te sam trenutno zakonski u posjedu većeg udjela.Što trenutno sada nije važno,ali razmišljam.Pomozite mi na koji način krenuti u postupak uz minimalne sudske parnice.Hvala puno unaprijed
  • Online korisnici