Jump to content
Ana1989

Stecajni postupak

Preporučene objave

Moze li mi netko reci koliki bi bili troskovi stecajnog postupka koji je pokrenuo sud i koliko bi otprilike trajao stecajni postupak. I bili se troskovi namirili samo sa racuna ili iz imovine vlasnika?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav...

Trebam savjet,tj pomoc....imam kredit hbor-a,koji nisam mogao vracati,sjeli su mi na racun,OPG sam zatvorio 2015g i ostali su mi dugovi,dal postoji kakav stecajni postupak za Obiteljska poljoprivredna gospodarstva??hvala

Podijeli ovu objavu

prije 19 sati , Farmer34 je napisao:

Trebam savjet,tj pomoc....imam kredit hbor-a,koji nisam mogao vracati,sjeli su mi na racun,OPG sam zatvorio 2015g i ostali su mi dugovi,dal postoji kakav stecajni postupak za Obiteljska poljoprivredna gospodarstva??hvala

O kolikom se ukupnom dugovanju radi?

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

U tom slučaju na raspolaganju je obični stečajni postupak (ne jednostavni postupak stečaja potrošača).

Dal ima kakve veze sto sam opg zatvorio i odjavio 2015g ?i dal mi mozete pojasniti taj obicni stecaj i gdje se trebam javiti za taj setecaj,jer na fini mi kazu da oni nemaju veze s tim...hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 10 minuta, Farmer34 je napisao:

dal mi mozete pojasniti taj obicni stecaj i gdje se trebam javiti za taj setecaj,jer na fini mi kazu da oni nemaju veze s tim...

Za detalje postupka pogledajte Stečajni zakon (NN 71/15, 104/17), pa ukoliko bude nejasnoća slobodno se javite.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

dobila sam poziv za provedbu jednostavnoga postupka stecaja, ispunjavam uvjete, samo me zanima jel ima veze ako sam ipak vrsila neke minimalne uplate u zadnje vrijeme na racun MO i ZO, kojima dugujem, i nevezano za dug, placeni racuni na moje ime, za dopunsko, internet itd , tj postoji li neka fora da mi ovaj postupak nasteti u buducnosti. Nemam nikakve imovine, osim auta koji ne premasuje 10000 kuna.

I koliki su troskovi za ovaj postupak

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Uređeno od zongulin

Podijeli ovu objavu

Prije 24 minuta, zongulin je napisao:

Samo jos nesto, ima li razlike ako se suglasim ili pustim da ide po automatizmu?

Ako se suglasite ili ako se jednostavno oglušite na poziv Fine, učinak za pokretanje jednostavnog postupka stečaj potrošač je posve jednak tj. postupak se pokreće jer se šutnja smatra pristankom. Međutim, ako se pismeno očitujete da ste suglasni, tada imate mogućnost potvrditi da predlažete da se jednostavni postupak stečaja potrošača provede i u odnosu na vjerovnike koji su povukli svoje osnove za plaćanje. Tako da bi možda ipak bilo bolje pismeno se očitovati da ste suglasni s pokretanjem postupka.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad