Jump to content

Nasljedstvo zemlje od oca


Alojzija43

Preporučene objave

Nas 3 sestre nasljedile smo od oca zemlju , bila je ostavinska rasprava na kojoj se ta zemlja dijeli na nas tri , jedna sestra je napravila kuću na jedan dio te zemlje prije ostavinske rasprave , a poslije smrti oca ,  ali ostalo je jos zemlje za druge dvije sestre  . Zanima me da li mi imamo pravo na dio sestrine kuće jer je napravila kuću na našem zajedničkom  nasljedstvu - nismo podjeljeni , a na ostavinskoj je priznata samo cijela zemlja i zabilježeni smo nas tri kao nasljednici, nitko nije spomenuo kuću koju je sestra napravila na dio te zemlje , čak ni ona  Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za odgovor ... Ne nitko nije spriječavao kada se kuća gradila .... ni na ostavinskoj raspravi nije se spominjala kuća, samo zemlja  , poslije je bio jedan sud gdje se spominje gradnja kuće tj sestra je rekla za kuću koja je bila sagradjena prije ostavinske rasprave , od tada smo upisani svi u tu kuću i sada ide novi sud u vezi te kuće .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala za odgovor ... znači nema veze sto smo trenutno svi upisani u kuću - nas tri , i što je sestra priznala da je kuća sagradjena prije ostavine na istoj nepodjeljenoj zemlji ? i sada je zemlja još nepodjeljena zato čekamo sud da se to riješi ..  

 

možda vam izgleda čudno jer ponavljam neke stvari .... naime informiramo smo da je greska sestre ta sto nije na ostavinskoj spomenula da je kuću napravila na zajedničkom terenu , te je sva ta čestica stavljena na nas tri te sa time i ta kuća automatski jer na na istoj nasljednoj čestici ,a izgradjena je bila već u vrijeme ostavine ,  ,.... da je tu ta " greška " od strane sestre napravljena i  tek poslje ostavine na jednom sudu je tek spomenuta kuća koja je izgradjena prije ostavine , te da zbog toga tj takove situacije i kuća je u podjeli na nas tri ....  Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ,,,,,, ja sam protiv da se kuća koju je sestra isključivo gradila i financirala djeli na nas tri .... samo sto ta treća sestra je malo tvrda po tom pitanju .. u svakom slučaju ja sam za onu poslovicu " ne diraj tudje , svoje nedam " , sestra  čija je kuća je van sebe naravno tko ne bi bio , vidjet ćemo kada bude sud,,  ja ću biti uz nju ,,, ali treća ce stvarati problem ,,,,, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija