Jump to content

postupak za nadoknadu štete


kira

Preporučene objave

Živim na ruti kojom u zadnjih nekoliko godinaprolaze migranti,,zapravo moja obiteljska kuća je na periferiji jednog sela u osami,..do sada sam imao u dva navrata provalne krađe i znatna oštećenja imovina, zadnje prije nekoliko dana,..nakon prijave policiji i nakon uviđaja nište se ne događa, naime nema bilo kakve nadokande štete,..pored toga u starijoj sam životnoj dobi i invalid sam 80 %, s lošijim zdravstvenim stanjem,dakle živim u strahu i nesigurnosti,

Imam namjeru pokrenuti postupak protiv RH za nadokandu štete, no ne znam dali da idem preko odvjetništva, ili putem privatnog odvjetnika,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Živim na ruti kojom u zadnjih nekoliko godinaprolaze migranti,,zapravo moja obiteljska kuća je na periferiji jednog sela u osami,..do sada sam imao u dva navrata provalne krađe i znatna oštećenja imovina, zadnje prije nekoliko dana,..nakon prijave policiji i nakon uviđaja nište se ne događa, naime nema bilo kakve nadokande štete,..pored toga u starijoj sam životnoj dobi i invalid sam 80 %, s lošijim zdravstvenim stanjem,dakle živim u strahu i nesigurnosti,

Imam namjeru pokrenuti postupak protiv RH za nadokandu štete, no ne znam dali da idem preko odvjetništva, ili putem privatnog odvjetnika,..

još jednom molim za uputu/savjet i eventualna iskustava,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ne možete tražiti naknadu štete od države za ovo, nego od onoga tko Vam je prouzročio štetu. Tako bi svatko tko je ikada bio žrtva kaznenog djela mogao tražiti naknadu od države zato što nije dovoljno dobro provodila red i zakon i štitila ga, u bilo kojim okolnostima.

Međutim, ako ste voljni pokušati, prvo idete prema općinskom državnom odvjetništvu, građansko-upravnom odjelu, sa zahtjevom za mirno rješenje spora, jer je to preduvjet za sve postupke protiv države.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija