Jump to content
Mirakul

Naplata troškova

Preporučene objave

Poštovani, 

Imam situaciju u kojoj trebam podmiriti troškove odvjetnika u sudskom postupku u roku 15 dana. Nisam ih podmirila. Zanima me u kojem roku odvjetnik  može podnijeti zahtjev za potraživanja ovrhom nakon isteka roka za plaćanje? 

Hvala. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Hvala. Al nisam zaposlena i nemam primanja osim doplatak za djecu. 

Zapravo ne zanima u kojem roku može poduzeti bilo što? Ako na primjer ništa ne poduzme u roku 3 mjeseca ili 6 mjeseci imali li i kasnije pravo nešto poduzimati? 

Jer sve je u pravu nekakvim rokovima određeno. 

 

Uređeno od Mirakul

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da razumjela sam da je tako u ovršnom postupku koji je već započeo. Kod mene nije ništa započelo... Pročitala sam da postoji rok u kojem se može pokrenuti ovrha od isteka roka za plaćanje. Negdje sam pročitala da je 3 mjeseca. (jedino ako sam krivo nešto razumjela) 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Mirakul je napisao:

Imam situaciju u kojoj trebam podmiriti troškove odvjetnika u sudskom postupku u roku 15 dana.  

S kakvom odlukom je određen ovaj rok od 15. dana?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Ništa drugo ne piše samo da u roku 15 dana pomirim troškove odvjetnika.  U sudskom procesu u kojem stranka koja izgubi spor podmiriva troškove druge strane. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Pravomoćna presuda nakon proteka paricijskog roka od 15 dana, postaje ovršna sudska odluka. Te je zastarni rok 10. godina od njene pravomoćnosti, kako sam Vam gore i navela.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno. Sad znam što mogu očekivati. Još bih vas molila da mi nešto pojasnite. Da li  se može ovršiti minimalna zakonom određena plaća od 3000 kn.? 

 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 6 minuta, Mirakul je napisao:

Da li  se može ovršiti minimalna zakonom određena plaća od 3000 kn.? 

 

Visina minimalne plaće u 2019. godini utvrđena je u bruto iznosu od 3.750,00 kn, te može biti predmet ovrhe. Naime, ako ovršenik prima plaću koja je manja od prosječne netoplaće u RH (u 2019.je to 6.237,00 kn) od ovrhe je izuzet iznos u visini od 3/4. Za više detalja pogledajte čl.173. Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Screenshot_20190501-160853.thumb.jpg.e97589b0505df65c92f0da3ac8da239f.jpg

 

Po ovom primjeru se vidi da se zapravo minimalna plaća ne može ovršiti. Ovo je bio upit isto vezan za ovrhu na minimalnu plaću. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 3 sati , Mirakul je napisao:

Po ovom primjeru se vidi da se zapravo minimalna plaća ne može ovršiti. Ovo je bio upit isto vezan za ovrhu na minimalnu plaću. 

Predmeti Opći porezni zakon iz ovih primjera više uopće nije na snazi. U primjeni je Opći porezni zakon NN 115/16 i 106/18.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×