Jump to content
alili15

Obavezni prekršajni nalog

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Prošao sam kroz žuto (policajac tvrdi da sam prosao kroz crveno) ali mi se ne da vući po sudovima. Zanima me, s obzirom na to da je obavezni prekršajni nalog u pitanju, mogu li samo platiti 2/3 kazne i ako uplatim jesam li ipak dužan izaći pred sud? 

Problem mi je što studiram u inozemstvu i što ne znam koliko traje taj postupak od plaćanja, i eventualnog poziva na sud.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nalogom mi je izrečena zabrana od 3 mjeseca, ali je u pitanju bosanska vozacka, mijenja li to što?

Uglavnom, samo mi je bitno da ne moram iščekivati sud. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio ds1989
      Pozdrav svima, nova sam ovdje i ne snalazim se baš ako je već bila ova tema. ali trebam pomoć. Imam dug od zagrebačke banke koji je otkupio sveaekonomi. Oni su uzimali trećinu plaće kad sam radila, budući da sam ostala bez posla. stalno su me zvali i budući da ne radim vec 2 godine nisu ništa skinuli. ovrha mi se maknula ljetos kad je bilo ono brisanje ovrha, ali dug i dalje stoji. danas su me zvali i govore da ako ne platim do srijede barem 200kn da ce slati na sud i da će mi doći sudski ovrsitelj. ja nemam ništa na sebi ali me strah da ne uzmu stvari iz kuće u kojoj sam na stanu. radi duga od 6000kn. molim vas da mi pojasnite malo. bojim se. hvala unaprijed. 
    • objavio dijana19
      Pozdrav! 
      Trebam samo da mi netko potvrdi
      Naime ove godine sam kupila stan cije vlasnistvo je bilo 1:1,kupljeno kreditom banke, sve proslo ok, upisala se kao vlasnik i to je to
      Supruga prethodnog vlasnika potpisala da se odrice bracne stecevine, ugl sve po proceduri rijeseno
      Sada dolazi neka prva vlasnica od prije cca 10 - 15 godina da se ona razvodi i da je tada njen suprug prodao stan nekom xy, a ona se nije slozila i da je pola stana njeno tada bilo, taj xy je tada vec prodao stan zy, a zy je prodao uy i mi smo tek od uy nakon 10 - 15 godina kupili stan
      Navodno je ta prva vlasnica dobila neki spor protiv bivseg muza i dosla je najaviti pazikuci da ce ona ima potrazivanja na stan
      Ona jel tako nema pravo potrazivanja na stan koji sam ja kupila sa cistim vlasnistvom i jedino potrazivanje moze imati prema bivsem suprugu? 
      Mi se ne trebamo brinuti? 
      Unaprijed hvala! 
      Lp

• objavio fiorano
      Kao fizička osoba platio sam avans pravnoj osobi da mi izradi web stranicu. Iznos avansa je 2.025 kn. Račun sam dobio na mail i na kućnu adresu. Imamo ugovor da je projekt trebao biti gotov do 28.02.2018. Također, postoji i velika e-mail prepiska u kojoj se više puta spominje kako sve teče glatko i da će do kraja veljače sve biti gotovo.
      Naravno, na kraju veljače ništa nije bilo gotovo. Vjerojatno se ništa nije ni radilo. Pravna osoba je od mene tražila prolongat, ali ja nisam htio i zatražio sam uplaćeni avans nazad. Pravna osoba je pristala na to i obećala vratiti novac do 08.03.2018. Kada je došao taj dan, opet traži prolongat i obećaje da će mi novac vratiti 14.03.
      Iskreno, mislim da me vuče za nos. Ne vjerujem da će novac biti vraćen 14.03. Naprotiv, prilično sam siguran da će i tada nešto izmisliti i opet tražiti prolongat.
      Mogu li ja, kao fizička osoba, ovršiti pravnu osobu? Mogu li to napraviti preko Javnog bilježnika, koji će prijedlog poslati u FINA-u te će mu FINA blokirati račun, ili moram preko odvjetnika i suda? Napominjem da imam dokaz o uplati, račun od pravne osobe za uplaćeni avans, ugovor te veliku e-mail prepisku.
      Zahvalan sam na svakom konkretnomodgovoru.
  • Online korisnici