Jump to content
  1. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

• Similar Content

• objavio dujka13
      Tko je dužan provjeriti ispravnost položenih punomoći u parnici? Što ako punomoćnik nije ovlašten za poduzimanje pravnih poslova prema osobama za koje nema punomoć a to je učinio i to je pravomoćno? Propust otkriven nakon pravomoćnosti rješenja. Nakon toga pravomoćnog rješenja uslijedille su mnoge ovrhe kao izravne naplate ali i naplate iz nekretnina svim članovima obitelji za koje nema punomoći. Šta učiniti i kome se obratiti?

broj spisa nije naveden samo radi čega npr. "radi iseljenja i naknade štete"
    • objavio Cannis Lupus
      Imam jedno pitanje. Može li Poslodavac, zastupan po direktoru naravno, dati punomoć već zaposlenom radniku da sklapa nove Ugovore o radu s potencijalnim radnicima? Ulazi li to pod članak 131. ZOR-a?
      Hvala
    • objavio stipa
      Poštovani

Kupujem poljoprivredno zemljište u Slavoniji. Prodavatelj je star i bolestan i živi u Sloveniji. Navodno je dao punomoć svojem nećaku u HR s kojim sam ja zapravo u telefonskom kontaktu.
      Dva pitanja:
      1. Pošto nisam vidio punomoć, zanima me kako ona mora izgledati - da li mora biti urađena u HR predstavništvu u SLO, ako ne, da li mora biti službeno prevedena na HR
      2. U prilogu stavljam šprancu kakvom sam nekad već kupovao neko drugo zemljište. Može li netko od Vas dati savjet što treba dodati s obzirom da je prodavatelj opunomoćenik

Hvala 

• objavio cruellena
      Molim Vas pomoc oko toga je li ovakva vrsta punomoci dobro napisana? Treba li nesto dodati ili oduzeti? Je li sve to "stoji" i ina smisla? Poanta je da mi otac da punomoc da mogu donositi sve odluke vezane uz stan i poduzimati sve potrebne radnje bez da on mora prelaziti 600 km da bi dao neki potpis ili predao /preuzeo neki papir vezan uz stan kojem je vlasnik. 
      Zahvaljujem na pomoći!!

P U N O M OĆ
      Ja, ________________________________, rođen ___________ u ___________________, s prebivalištem u ______________________________________________, OIB __________________________,
      ovim OPUNOMOĆUJEM svoju kćer ________________________________________, s prebivalištem u _________________________________________________, OIB ______________________, da u moje ime i za moj račun poduzima sve pravne poslove i druge potrebne radnje koje se tiču stana kojeg sam vlasnik, zk.ul.br/knjiga pu.br ____________, k.o. __________________ Kčbr._________________________________, a koji se nalazi na adresi _______________________________________________.
      Opunomoćenik je u ovom postupku ovlašten radi zaštite mojih prava i interesa poduzimati sve potrebne radnje
      - potpisivati sve potrebne isprave, dokumente, podneske, zahtjeve i pokretati sve potrebne postupke u mojem interesu
      - zastupati me kod MUP-a, javnog bilježnika, porezne uprave, gradskih tvrtki (Holding, gradska uprava, i ostalih.)
      - ovlašten je sklapati ugovore (najmu, zakupu), te anekse ugovora, vršiti naplatu i isplatu troškova, prijave i odjave, te me zastupati pred svim nadležnim tijelima, te pravnim i fizičkim osobama za navedeno iznajmljivanje.
      - a posebno da u moje ime preuzima sve poštanske i pismovne pošiljke pristigle kod Hrvatske pošte d.d.

U _____________________, ___________________ godine.
      Potpis davatelja punomoći ___________________________________
  • Online korisnici

No members to show