Jump to content

Direktna prodaja i prijevara


anonimno

Preporučene objave

Ima li netko iskustva sa pokušajem prijevare od strane firmi koje se predstavljaju kao ovlaštene na direktnu prodaju telefonskih imenika, raznih registara i sličnih stvari ( a to ustvari nisu ), te na perfidan i prljav način pokušavaju doći do zarade ?

 

Takve firme dostavljaju nenaručene, razne vrste pošiljki, iskoriste nepažnju i neinfomiranost djelatnika koji potpišu otpremnicu ( ne znajući da nitko nije naručio robu ) i kasnije ih terete za naplatu računa.

 

Upoznat sam sa jednim takvim slučajem osobno pa me zanima ima li netko već isprobano riješenje za ovakve prevarante, koji ne žele niti preuzeti natrag svoju robu te vam još prijete i ovrhom.

 

Meni se čini da se tome može stati na kraj jedino kaznenim prijavama protiv odgovornih osoba u tim firmama, šta Vi mislite ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što upoznati sa takvim slučajevima, - mi nasjeli !!

Kasno procitali što sitnim, jako , jako sitnim slovima pisalo na dnu ugovora , i nakon bijesa, očaja, tuge, ali i pročitanog teksta, shvatimo da smo na sve njihove uvjete "dobrovoljno" pristali. Jedino što nam je preostalo, bilo je da platimo "prekrasan i nama nadasve neophodan tel. imenik", ali smo im poslali pismeni podnesak kojim izričito navodimo da raskidamo ug. odnos s njima za sva naredna razdoblja. Jer u tom sitnom tisku pisale su i naše obaveze za slijedeću godinu, pa nadalje, kao i rokovi u kojima možemo tražiti raskid. Kod nas je imenik stigao za vrijeme godišnjih odmora, i potpisao je i napravio što je već napravio službenik koji se zatekao u firmi..

Žalosno, ali istinito... :-x:-?:-o :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Imali smo takav slucaj, dostavili su nam Imenik i CD bez da smo ista narucili. Dostavljac je rekao (cak nas je uvjerio) da ne treba nista platiti, neka samo potpisemo da je on to dostavio. U dostavnici je pisalo samo naziv knjige i CD-a bez cijene i bez potpisa i ziga firme koja robu dostavlja. Naravno da nije ostavio kopiju "dostavnice". Nakon dva mjeseca sitgao je racun za knjige i nekakve usluge jer smo mi potpisali neraskidivi ugovor na nekoliko godina. U stvari "dostavnica" je bio ugovor o kupnji imenika slijedecin nekoliko godina i pruizanje nekakvih usluga. Stigla je i kopija "dostavnice" koja je sad bila ispunjena cijenom i potpisom direktora. Na dnu dostavnice sitnim slovima je istina pisalo da je to neraskidivi ugovor ...

Rjeseno je tako da smo vise puta zvali firmu, prijeteci tuzbom, pa su na kraju, nakon cesto vrlo zucne telefonske rasprave prihvatili povrat robe i ponistenje ugovora.

Zanima me da li se takv ugovor može osporiti na sudu, jer nije bio potpisanu u dobroj namjeri, odnosno potpis je stavljen na temelju prijevare ili obmane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija