Jump to content

Da li je moguca legalizacija


jelelena

Preporučene objave

Poštovanje, molim vas hitan savjet sto uciniti, naime 2013 sam naslijedila iza majke polovicu kuce a pola je ocevo (bili su razvedeni). Otac u njoj zivi, ja ju ne koristim trenutno. Buduci da je kuca u lošem stanju i hitno do zime treba promijeniti kroviste planirala sam ocu na dozivotno korištenje ustupiti stan koji sam do sada iznajmljivala a kucu renovirati o svom trosku. On bi mi svoju polovicu ustupio darovnim ugovorom. Jedinica sam pa tu kasnije ne bi bilo problema, zazirem od ugovora o doz uzdrzavanju i sl buduci da ne zelim iza oca biti naslijednik icega (alkoholicar je i sklon zaduzivanju). E sad dolazi do problema...tj soka... Kuca nema nikakve dozvole, gradjevinsku niti ista drugo. Na karti su ucrtani temelji od stare kuce koja je tu bila prije ali to pokriva povrsinu mozda jedne sobe (samo toliko se preklapa) a ostatak je sada dvorište. Ova sadasnja je gradjena 80ih. Doznajem tada da nikada nisu ni podnijeli zahtjev za legalizaciju. Tata se sjeca da je nekakav mjernik i netko iz opcine dolazio samo kada je spajana voda i kanalizacija 90ih. (Do tada su imali hidrofor i septicku jamu)no on nikakvih papira nema.da li su mogli sve to prikljuciti bez ikakve dozvole? Sto ja sada mogu uciniti? Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , jelelena je napisao:

Poštovanje, molim vas hitan savjet sto uciniti, naime 2013 sam naslijedila iza majke polovicu kuce a pola je ocevo (bili su razvedeni). Otac u njoj zivi, ja ju ne koristim trenutno. Buduci da je kuca u lošem stanju i hitno do zime treba promijeniti kroviste planirala sam ocu na dozivotno korištenje ustupiti stan koji sam do sada iznajmljivala a kucu renovirati o svom trosku. On bi mi svoju polovicu ustupio darovnim ugovorom. Jedinica sam pa tu kasnije ne bi bilo problema, zazirem od ugovora o doz uzdrzavanju i sl buduci da ne zelim iza oca biti naslijednik icega (alkoholicar je i sklon zaduzivanju). E sad dolazi do problema...tj soka... Kuca nema nikakve dozvole, gradjevinsku niti ista drugo. Na karti su ucrtani temelji od stare kuce koja je tu bila prije ali to pokriva povrsinu mozda jedne sobe (samo toliko se preklapa) a ostatak je sada dvorište. Ova sadasnja je gradjena 80ih. Doznajem tada da nikada nisu ni podnijeli zahtjev za legalizaciju. Tata se sjeca da je nekakav mjernik i netko iz opcine dolazio samo kada je spajana voda i kanalizacija 90ih. (Do tada su imali hidrofor i septicku jamu)no on nikakvih papira nema.da li su mogli sve to prikljuciti bez ikakve dozvole? Sto ja sada mogu uciniti? Hvala na odgovoru

Poštovani,

rok za legalizaciju je prošao 30. lipnja 2018. tako da više nije moguće podnijeti zahtjev za legalizaciju već morate pričekati novi krug legalizacije kako bi mogli podnijeti zahtjev. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , BRKICA00 je napisao:

rok za legalizaciju je prošao 30. lipnja 2018. tako da više nije moguće podnijeti zahtjev za legalizaciju već morate pričekati novi krug legalizacije kako bi mogli podnijeti zahtjev. 

Da, rok za podnošenje zahtjeva za izdavanje rješenja o izvedenom stanju po povoljnijim uvjetima prema Zakonu o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama, no legalizirati se i dalje može u redovnom postupku, što automatski znaći nepovoljnije uvjete, mora sve biti prema odredbama prostornih planova, te su doprinosi određeni u večima iznosima, tako da osim što je sve kompliciranije uz to je i skuplje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, BRKICA00 je napisao:

Poštovani,

rok za legalizaciju je prošao 30. lipnja 2018. tako da više nije moguće podnijeti zahtjev za legalizaciju već morate pričekati novi krug legalizacije kako bi mogli podnijeti zahtjev. 

Ti rokovi za legalizaciju se propisuju u nekakvim odredjenim intervalima ili? Izvjesno je da ce ih biti još? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija