Jump to content

paušalni porez privatnog iznajmljivača


Jaja63

Preporučene objave

Poštovanje, molila bih pomoć. Nakon smrti moje svekrve 2015. godine je suprug postao nositelj iznajmljivanja apartmana. Rjesenje o iznajmljivanju je prebaceno na njega, ali do danas nismo dobili nikakvo porezno rjesenje o pausalnom porezu na iznajmljivanje. Na nase upite u poreznoj u Zagrebu su nam odgovarali da oni salju rjesenje kad njima dođe rjesenje o iznajmljivanju od gospodarstvenog odjela gdje je izdano rjesenje. Svih ovih godina podmirujemo pausal boravisne pristojbe, turisticku clanarinu. Da li da sama odem u poreznu sa rjesenjem o iznajmljivanju,znam da se porez treba placati i da se veže na oib, pa mi nije jasno kako nam porezna nista nije poslala.Što da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Jaja63 je napisao:

Poštovanje, molila bih pomoć. Nakon smrti moje svekrve 2015. godine je suprug postao nositelj iznajmljivanja apartmana. Rjesenje o iznajmljivanju je prebaceno na njega, ali do danas nismo dobili nikakvo porezno rjesenje o pausalnom porezu na iznajmljivanje. Na nase upite u poreznoj u Zagrebu su nam odgovarali da oni salju rjesenje kad njima dođe rjesenje o iznajmljivanju od gospodarstvenog odjela gdje je izdano rjesenje. Svih ovih godina podmirujemo pausal boravisne pristojbe, turisticku clanarinu. Da li da sama odem u poreznu sa rjesenjem o iznajmljivanju,znam da se porez treba placati i da se veže na oib, pa mi nije jasno kako nam porezna nista nije poslala.Što da radimo?

Da, sami pođite na Poreznu s tim rješenjem. Osim toga, provjerite s kojim ste podacima zadnjih godina plaćali sva ta davanja, jer ako je bilo na OIB umrle osobe, moguće je da uplate uopće nisu sjele, nego da su na neraspoređenim sredstvima. Pronađite i dokaze o uplati i sve odnesite na Poreznu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uplate su išle na mužev oib, sva zaduženja za paušalnu boravišnu naknadu se vide preko e-građanina.Imam jos jedno pitanje,nije vezano za ovu temu, ali mozda mi mozete odgovoriti. Jucer je suprug dobio privremeno porezno rjesenje da mora uplatiti 9000 kn, sin je presao 15000  kn sa zaradom preko Sc i stipendijama koje su mu isplacene, znam da to moramo platiti, da li postoji mogucnost da napisem molbu da se to plati u 3-4 rate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jaja63 je napisao:

Uplate su išle na mužev oib, sva zaduženja za paušalnu boravišnu naknadu se vide preko e-građanina.Imam jos jedno pitanje,nije vezano za ovu temu, ali mozda mi mozete odgovoriti. Jucer je suprug dobio privremeno porezno rjesenje da mora uplatiti 9000 kn, sin je presao 15000  kn sa zaradom preko Sc i stipendijama koje su mu isplacene, znam da to moramo platiti, da li postoji mogucnost da napisem molbu da se to plati u 3-4 rate.

Postoji, opcija se zove upravni ugovor. Pođite u nadležnu ispostavu, uputit će vas na proceduru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija