Jump to content

Ugovor o ustupu grobnog mjesta


nikodinka

Preporučene objave

Pozdrav!

Iza pokojnog strica baka je naslijedila samo pravo na koristenje grobnog mjesta, tj postala je vlasnikom imovine na grobu. Neko vrijeme nakon njegove smrti pocele su joj na kucnu adresu stizati pokojnikove ovrhe za telefonski racun zbog cega joj je Fina sjela na mirovinu. Bi li bilo moguce da, u svrhu izbjegavanja jos mogucih "iznenadenja", baka meni ili nekome drugome ustupi pravo na koristenje grobnog mjesta? I sto bi se dogodilo s grrobnim mjestom da se baka na ostavinskoj raspravi kojim slucajem odrekla nasljedstva?

 

Hvala puno unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , nikodinka je napisao:

I sto bi se dogodilo s grrobnim mjestom da se baka na ostavinskoj raspravi kojim slucajem odrekla nasljedstva?

Ostalo bi upravi groblja koja bi ga nakon određenog vremenskog roka, u ovisnosti o kakovoj se vrsti ukopa radilo, mogla dati na korištenje nekome drugome.

prije 3 sati , nikodinka je napisao:

baka meni ili nekome drugome ustupi pravo na koristenje grobnog mjesta?

Što se tiče ustupa, on je moguć na način opisan u temi, posebno pogledajte Matrixov odgovor.

No, hoće li se neki mogući vjerovnik pojaviti u roku 3 godine i pobijati tu pravnu radnju, pitanje je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Spitfire je napisao:

Ostalo bi upravi groblja koja bi ga nakon određenog vremenskog roka, u ovisnosti o kakovoj se vrsti ukopa radilo, mogla dati na korištenje nekome drugome.

Što se tiče ustupa, on je moguć na način opisan u temi, posebno pogledajte Matrixov odgovor.

No, hoće li se neki mogući vjerovnik pojaviti u roku 3 godine i pobijati tu pravnu radnju, pitanje je.

Taj dio mi je cak i jasan, uglavnom pitam zbog cinjenice sto su u grobu vec pokopane 2 osobe. Pa mi opcenito gledano malo morbidno djeluje da bi u takvom slucaju uprava groblja dala grobno mjesto na koristenje drugome.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Mislim da baku niti ustupanje grobnog mjesta ne bi spasilo od daljnjih vjerovnika, eventualno im može prigovoriti da je vrijednost naslijeđene imovine manja od dugova, no to vjerovnike obično ne sprječava da ovrše nasljednika dužnika, pa dužnik mora dokazivati da je vrijednost zaista manja.

Znaci, ako se i ustupi grobno mjesto jedino bi se moglo cekati da eventualno produ 3 godine a da se nitko od vjerovnika iznenadno ne pojavi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija