Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

emka

porezna olakšica

Preporučene objave

Poštovani,

imam pitanje vezano za poreznu olakšicu koju dobivam na plaći na supruga, obzirom

da mi je suprug dulje vrijeme nezaposlen.

Da li imam pravo dobivati i dalje tu olakšicu kada otiđem u mirovinu ?

Hvala. Pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mislila sam obzirom da na plaći dobivam određeni iznos kao olakšicu za muža (0,7 )

da ću tako moći dobivati i na mirovini taj iznos, ako me razumijete. Hvala

Podijeli ovu objavu

Poštovana emka,

Ruby i sivko Vas dobro razumiju samo ih Vi pozorno ne čitate.

Kad je plaća ili Vaša buduća mirovina manja od 3.800 kn Vi ne plaćate porez ni prirez a onda ni na supruga nemate nikakve porezne olakšice.

Sada na plaći imate supruga kao poreznu olakšicu jer Vam je bruto iznos iste veći od 3.800 kn.

Lijep pozdrav 

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Da ne otvaram novu temu, pišem ovdje.

Imam ugovorenu plaću u bruto iznosu, kada sam dogovoarao plaću pričali smo o neto, i znao sam da će biti u bruto u ugovoru. Ona iznosi 7665 kn. Na sebi imam olakšicu (majku), ali plaća mi uvijek bude 5.500 kn kako smo dogovorili, iako računam bruto u neto s tom olakšicom treba biti 5974. Računam li nešto krivo ili sam oštećen? Može li poslodavac uopće ne isplatiti olakšicu?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad